in

HarikaHarika SevdimSevdim

Kenzül arş mucizesi yaşayanlar

İnsanlar ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda her zaman inançları gereği Allah’a dua ederler. Bir çok dua çeşidinin arasında bulunan kenzül arş duasının ise İslam alimlerince yeri başkadır. İnançlı insanları isteklerini ve ihtiyaçlarını giderilmek amacıyla okudukları dua ile istedikleri doğru isteklere ulaşabilirler. Bu yüzdendir ki inançlı insanlar arasında kenzül arş mucizesi yaşayanlar bulunmaktadır. Eğer sizde kenzül arş duasının ne olduğunu ve nasıl edileceğini merak ediyorsanız, yazımıza göz atmanızda fayda var.

İçerik Tablosu

Kenzül Arş Duası Nedir?

Dileklerin kabul olma duası olarak bilinen kenzül arş duasını inançlı bir insan okuduğunda, istediği ve arzu ettiği dilekler gerçekleşir. İnançlı insanlara önerilen kenzül arş duası ile insanlar diledikleri hak olan dileklerine ulaşabilirler. Tüm dileklerin kabul duası olarakta adlandırılan kenzül arş duası hak olan ve hakka uygun istekler için okunabilir.

Kenzül Arş Mucizesi Yaşayanlar Duayı Nasıl Yaptılar?

Öncelikle günün bir zamanı fark etmeksizin kenzül arş duası yapılmaktadır. Gece ibadetleri zamanı ile alakalı olarak daha önemli olduğundan bazı İslam alimlerince duanın mümkünse şafak vakti ve gece yarısından sonra yapması önerilmektedir. Abdestsiz dua edilebileceği gibi abdestli dua etmek daha hayırlı olabilir. Abdest aldıktan sonra yönelinen kıblede diz üstü çökmek gereklidir. Eller gökyüzüne doğru açılarak, aklın başka bir şeyle ilgilenilmemesi sağlanmalıdır. Dua niyetinden önce maddi değere sahip dertler unutulmalı, ferah bir zihinle dua edilmelidir.

Duanın niyeti olabildiğince amaca yönelik olmalıdır. Arkasından ise “ Rabbim duamı kabul etmeni diliyorum” gibi kelimeler söylemeniz doğru olacaktır. Niyette kelimeler ile belirtmeseniz bile kalbiniz ile dilediğiniz sürece niyeti yerine getirmiş olursunuz. Kenzül arş mucizesi yaşayanlar bu hususa dikkat çekmektedir. Bu içten dileğin ve niyetin ardından ise 7 tane Ayetel Kürsi ve duayı okumanız gereklidir. Duanın hem Arapçası’nı hem Türkçesi’ni okumanız sizin için daha hayırlı olacaktır. Dua esnasında zihninizde beliren dünyevi durumlardan ise hemen besmele çekerek kurtulmanız mümkün olacaktır. Eğer bu dünyevi durumlar hala zihninizde beliriyorsa duayı ertelemenizde fayda bulunmakta.

Dua İçeriğine Nasıl Ulaşılır?

İnternet üzerinde ulaştığınız Kenzül Arş duası istenmeden ve kasıtlı olmadan değiştirilmiş yahut ekşitilmiş olabilir. Daha doğru içerikleri elde etmek amacıyla farklı eserlerden faydalanabilirsiniz.

Kenzül Arş Mucizesi Yaşayanlar İle Alakalı Bazı Yorumlar

Annem bir panik atak hastasıydı. Her gittiğimiz doktor ilaçlar verip anneme kullanmasını söylüyordu. Bu sırada ise annemin yaşamı iyice zorlaşıyordu. Bu şifalı duayı okuduktan sonra ise annem artık bir rahatlama yaşadığını söylüyor. Allah sizden razı olsun.

Stres ve sıkıntıdan dolayı çok kötüydüm. Duayı güzel bir şekilde inanarak okudum. İçimde yer alan stres ve sıkıntı sanki uçtu gitti, teşekkürler.

Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Mahir Bricic
Mahir Bricic
3 yıl önce

Amin

Ali
Ali
3 yıl önce

Okudum her dua güzeldir yüce Yaratıcıdan istemektir geri çevirmez isteyeni yeter ki iste inanıp güvenip dayanmaktır Dua öyle Kerim bir Zat tan istiyorsun ki boş çevirmez asla acele etme bekle ki versin selam ve dua ile