in

Hindistan Cevizi Yağı Yüzde Tüylenme Yapar Mı?

Hindistan Cevizi Yağı Yüzde Tüylenme Yapar Mı?

Kişisel bakım ürünlerinin içerisindeki formülde Hindistan cevizi yağı da bulunur. Saç bakımı, ağız bakımı ve cilt bakımı işlevi bulunan ürünlerin faydasını ortaya çıkarmakta etkilidir. Hindistan cevizi yağı yüzde tüylenme yapar mı sorusunun cevabı olumsuzdur. Yüz bölgesinde yer alan tüylerin normal seyrinde varlık göstermesi hususunda da devreye girmektedir. E vitamini açısından zengin olan Hindistan cevizi yağı, cilt bakımı adına önemli bir yer tutuyor. Genelde kadınların gecelik bakımları sonrasında bir miktar uygulamalarının etkisi de görülebiliyor.

İçerik Tablosu

Hindistan cevizi yağı antioksidan bir etki yaratmaktadır. Öte yandan anti aging açısından da son derecede kullanışlıdır. İçerisinde C vitamini, Omega – 6 ve Omega 9 yağları da bulunur. Bu sayede cilt yüzeyindeki leke ve kırışıklıkların giderilmesi anlamında idealdir. Cildin nemli bir halde bulunması açısından yeterlidir. Hindistan cevizini illa kozmetik ürünlerinden tedarik etmek gerekmemektedir. Evlerde 15 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağıyla beraber 10 damla limonu karıştırarak cam kavanozda saklamak cilde iyi gelecek bir uygulamadır. Bu karışım istenilen etkiyi yaratacak türdedir.

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

Sağlıklı ve canlı bir görünüm elde etmenin yollarından bir tanesi de Hindistan cevizi yağıdır. Cildin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede yer alan bu yağın türlü türlü etkileri de bulunmaktadır. cildin enfeksiyon kapmasını ve iltihaplanmasını büyük ölçüde engeller. Öte yandan güneş ışığı gibi zararlı unsurların cilt yüzeyinde leke oluşumuna neden olmasının önüne geçer. Doğal bir nemlendirici olarak adlandırılabilir. Göz çevresinde ve dudaklarda kullanılması halinde de susuzluk ve çatlamaların önüne geçer.

Hindistan Cevizi Yağının Zararı Var Mı?

Hindistan cevizi yağı doğal bir nemlendirici olmasının yanı sıra cilt yüzeyinin daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Sivilce oluşumu için müsait bir cilt yapısına sahip olanların bu yağı daha dikkatli bir biçimde kullanmaları önemlidir. Hassas ciltlerde sivilce oluşumu daha kolay olacağından ötürü bu yağın gözenekleri tıkamaması adına tercih edilmemesi gerekir. Öte yandan Hindistan cevizine alerjisi olan kişilerin yüz bölgesinde bu yağı tercih etmemeleri de belirtilen bir konudur.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments