in

ISPANAK YEMEĞİNİN YANINDA NE İYİ GİDER?

ISPANAK YEMEĞİNİN YANINDA NE İYİ GİDER?

İçinde bol miktarda mineral, vitamin, demir bulunan ıspanak sofraların vazgeçilmezidir. Bol miktarda C, E ve B vitaminleri, demir, kalsiyum ve magnezyum gibi sağlıklı şeyler içeren ıspanağın sofrada her çeşidini görebiliriz. Ispanak kavurma, ıspanaklı börek, ıspanak yemeği, ıspanaklı salata, ıspanaklı krep, ıspanaklı kek bunların içinde başlıca gelenlerdendir. Her yemeğe lazım olduğu gibi ıspanak yemeğini de sofralarınızda taçlandıracak yan yemekler lazımdır. Bunların ne olduğunu merak ediyorsanız doğru yerdesiniz! İşte ıspanak yemeğinin yanında yenebilecek çeşit çeşit leziz yemekler!

Ispanak yemeğine birçok şekilde sofralarınızda yer verme şansınız bulunmakta. Gerek kıymalı, gerek, pirinçli ve gerekse zeytinyağlı olarak ıspanak yemeği sofraları süslemektedir.

NE İLE YEMELİ?

Pirinçsiz bir ıspanak yemeği yapıyorsanız ve ya yaptıysanız yanında tavuklu pilav, sadece erişteli pilav ya da sebzeli bulgur pilavı tercih edebilirsiniz. Bunu yapmaya karar verecek olursanız bir kase cacık ile de sofranızı ve menünüzü taçlandırabilirsiniz. Pilav tercih etmeye uzak hissediyorsanız beşamel soslu, muskatlı, fırında makarna yanına da yine cacıkla eşlik edebilirsiniz. Kıymalı yapmayı tercih edecekseniz yanında köfte yapmamanız önerilir. Kıymalı yaptığınızda ıspanak yemeğinin yanına daha hafif kalacak, yerken ve yedikten sonra rahatsız etmeyecek yiyecekler tercih edebilirsiniz. Yoğurt çorbası ve ya patates püresiyle bu hafif lezzetleri yakalayabilirsiniz. Bunların haricinde ıspanak yemeğine balığın da çok yakıştığı gerçeği asla es geçilmemeli. Özellikle fırında levrek balığı ıspanak yemeğinizi taçlandıracaktır. Perde pilavı, ekmek kebabı, kremalı tavuklu ve kremalı mantarlı güveç, hamsi tava, patates salatası, fırında soslu tavuk, et ve et ürünleri ıspanak yemeğinizin lezzetine lezzet katacak yemekler arasında yer almaktadır. Lezzetine lezzet katması dışında kolay yapımları sayesinde sizi yormadan ortaya mükemmel bir menü çıkartacak tarifler oluşacaktır.

Ispanak yemeğinizi nasıl ve hangi malzemelerle yaptığınıza yanında yan yemek olarak ne tercih ettiğinize bağlı olarak içecek tercihinizi yapabilirsiniz. Ispanağın içindeki C,E ve B vitaminlerinden, magnezyum demir ve kalsiyum içermesinden kaynaklı asitli içecekler tercih etmemeniz önerilir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments