in

Mercimek Çorbasının Yanına Ne İyi Gider

MERCİMEK ÇORBASININ YANINA NE İYİ GİDER?

 Neredeyse herkesin ortak sorunu olan bu akşam ne yemek yapsam? Bu yemeğin yanına ne iyi gider? Ne daha çok yakışır? Bu yemeğin yanında ne içilir? Soruları, bitmek tükenmek bilmeyen sürekli kendini tekrar eden birer problem! Aslında her yemeğin yanına yakışan, sofraların vazgeçilmezi, tadının bir eşi benzeri daha olmayan mercimek çorbasının yanında yenebilecek bir şeyler bulmak çok kolay! Mercimek çorbasının yanına ne iyi gider diye merak ediyorsanız çok doğru yerdesiniz! İşte mercimek çorbasının yanına iyi gidecek tadından yenmeyecek yemekler!

Özellikle kış aylarında çorbanın her çeşidini ayrı ayrı severek tüketiriz. Lakin kesin olan bir şey var ki içlerinden en çok severek tükettiğimiz mercimek çorbasıdır. Lezzetinden geçilmeyen mercimek çorbasının yanına bir şeyler uydurmanız çok da zor değildir. Tek başına tüketilebilecek olsa da mercimek çorbasının yanına sebzeli pirinç pilavı, fırında balık, karnıyarık, karışık dolma, mantı, lahmacun, sosyete mantısı, kebap, tavuk şiş, kağıt kebabı, dalyan köfte, tavuk sarma, kızartma, peynirli veya kıymalı börek, et yemekleri yüksek oranda tercih edilmektedir. Kesinlikle kurulan sofranın tadına tat katacak olan bu yemekler mercimek çorbasının yanında size bir şölen sunacaktır.

MERCİMEK ÇORBASININ YANINA SULU YEMEK TERCİH EDİLİR Mİ? MERCİMEK ÇORBASININ YANINA SULU YEMEK YAKIŞIR MI?

Mercimek çorbası sulu yemek olduğundan dolayı devamında yanına sulu yemek koymak kesinlikle tercihe kalmış bir durumdur. Sulu yemekler de elbette mercimek çorbasının yanında güzel durmaktadır, özellikle patates yemeği, bezelye yemeği, barbunya yemeği, taze fasulye, nohut yemeği gibi yemekler lakin bu tarz sulu yemeklerin yanına mutlaka bir pilav çeşidi yapmanız önerilmektedir. Tavuklu pilav, sebzeli pilav, domatesli pilav, kuş üzümlü pilav, bademli pilav özellikle mercimek çorbasının yanına sulu yemek yapacaksanız çok iyi gidecektir. Masanızı bir salata ile şenlendirmeyi unutmayın. Aperatif olarak salata; mercimek çorbasının yanına çok lezzetli görülmektedir. Bol marullu, domatesli, salatalıklı salatanızı yapmayı sakın ihmal etmeyin! Tercihinize göre salatanıza malzemeler ekleyebilir, soslayabilir ve servise hazır hale getirebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments