in

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 7 Haziran 1996 tarihinde “okul için değil yaşam için öğrenmeliyiz” ilkesiyle açılmıştır. Vakıf üniversitesi sıfatıyla kurulan İstanbul Bilgi Üniversitesi eğitim-öğretim hayatına günümüzde devam etmektedir. Toplamda 4 kampüsle Türkiye’deki akademik eğitime katkı sağlamaktadır.

Eğitimini 7 fakülte, 3 enstitü, 4 yüksek okul, 3 Meslek Yüksek okulu ve 150’den fazla programla sürdürmektedir. İstanbul Bilgi Üniversitesi binalar laboratuvarlar, teknoloji merkezleri gibi fiziksel yapıların yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetler yönünden de öğrencilerine hizmet veriyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Bölümleri

Vakıf Üniversitesi olarak eğitim öğretim hayatına devam eden İstanbul Bilgi üniversitesi farklı alanlarda eğitim almak isteyen öğrenciler için fazlaca seçenek sunuyor. Hukuk alanında eğitim almak isteyen öğrenciler için, Santral İstanbul Kampüsü’ nde kurulan hukuk fakültesi, hukuk, ekonomik, teknolojik ve kültürel hayatla ilişkisini de ele alan çok disiplinli bir bölüm olarak eğitim sunmaktadır.

Bu konuda oldukça ciddi ve kaliteli bir eğitimi olan üniversite yönetimi bunlara paralel olarak Türkiye’de ilk kez İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından verilmeye başlanan Hukuk Kliniği dersleri sayesinde gerçek vakalar üzerinde çalışma ve “yaparak öğrenme” olanağı sağlıyor.

Güçlü bir akademik kadrosu olan bölüm ayrıca öğrenci değişim programlarında, öğrenci ve mezun başarılarıyla, 2 kez Avrupa birinciliği bir kez de dünya ikinciliği elde etme başarısını gösterdi.

Ekonomi, pazarlama, işletme gibi bölümleri tercih etmek isteyen adaylar için 90 ‘ı aşkın akademik kadrosuyla 9 Lisans bölümüyle İşletme Fakültesi eğitimine devam etmektedir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin en büyük fakültesi olan İşletme Fakültesi’nde aynı zamanda hem işletme, hem de ekonomi alanlarında yüksek lisans ve doktora programları bulunmaktadır.

Mühendis olmak isteyen adaylar için 2010-2011 eğitim öğretim yılında Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi kurulmuştur. 9 ayrı bölümle eğitimine devam eden fakülte 2017 yılında MÜDEK (Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği) tarafından akredite edilmiştir.

Sağlık alanında kariyer yapmak isteyen öğrenciler için de sağlık bilincinin artması ve yeni uzmanlık alanlarının ortaya çıkması dolayısıyla ortaya çıkan gereksinimleri karşılamak için kurulan Sağlık Bilimleri Fakültesi eğitimine devam etmektedir. Güçlü akademik kadrosu ve fiziki yapısıyla İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin en genç fakültesi olarak hizmet veren fakülte donanımlı, etkin ve başarılı sağlık görevlileri yetiştirmektedir.

Reklamcılık, halkla ilişkiler, Medya ve İletişim gibi bölümleri tercih etmek isteyen adaylar için Santral İstanbul kampüsünde kurulan İletişim Fakültesi, iletişimin teknoloji ve araç-gereçle bağlantısının da bilincinde. Bu nedenle, teknolojik yenilikler yakından takip ederek, Teknik olanaklarını sürekli güncelliyor ve öğretimle etkin biçimde bütünleştiriyor. Bunların yanı sıra İstanbul Bilgi Üniversitesi eğitim süresi 2 yıl olan bölümlerde eğitim görmek isteyen öğrenciler için de Sivil Havacılık Yüksekokulu, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Adalet Meslek Yüksekokulu gibi bölümleri bünyesinde barındırıyor.

İstanbul bilgi üniversitesi Sosyal Yaşam

Eğitim sistemini okul için değil yaşam için öğrenmeli düşüncesiyle sunmakta olan İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencilerine sosyal, kültürel olmak üzere her alanda kendilerini geliştirmek için dolu dolu bir üniversite yaşam alanı sunmaktadır. 4 ayrı kampüsün içinde bulunan hukuk kliniği, mimarlık atölyeleri, mühendislik ve sağlık laboratuvarları, zengin kütüphanesi ile öğrencilerine sosyal imkanlar sunmaktadır.

Spor, sanat, Sosyal sorumluluk gibi alanlarda 100’den fazla sosyal ve bilimsel kulüp ile de öğrencilerin sosyal yaşamlarını destekliyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi’ nin tüm kampüslerinde öğrencilerin yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayabilecek restoran, kafe, gibi mekanlar da bulunmaktadır. Toplu taşıma olanaklarında da birden fazla opsiyonu olan öğrenciler üniversiteye rahatça ulaşabilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments