in

istanbul işletme Enstitüsü

İstanbul Türkiye’nin üç büyük kentinden bir tanesidir. Ayrıca tarih boyunca, önemli bir jeopolitik unsur olarak varlığını sürdürmüştür. Birçok medeniyetin içinde barındığı tarihi dokusu oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra, İstanbul’a sahip olmak için farklı devletlerin birbirleri ile aralarında çekişmeler olmuştur. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’ın fethi ile Osmanlının eline geçmiş ve bu zamana kadarda bu şekilde varlığını sürdürmüştür. İstanbul fethinden itibaren önemli bir bilim kültür merkezi olmuştur.

Bünyesinde barındırdığı farklı etnik gurupları ve farklı yaşam tarzları ile adeta bir bilim kültür şölenidir. İstanbul’da fethinden bu yana gelişen eğitim sistemi ilerleme kaydederek günümüze kadar ulaşmış olup yeni yeni atılımlarla da daha ileriye gitmektedir. istanbul işletme Enstitüsü de buna güzel bir örnek teşkil etmektedir. Peki enstitü ne demektir? Belirli bir amaç doğrultusunda oluşturulan organize yapılara enstitü denilmektedir.

Alanında uzmanlaşmak isteyen kişiler için ideal kurumlardır. İstanbul İşletme Enstitüsi de bu amaçla doğrultusunda kurulan ve faaliyet gösteren önemli bilim merkezlerindendir. Bu enstitü de kendi içinde bölümlere ayrılarak farklı meslek guruplarından kişileri mesleklerinde uzmanlaştırmayı hedeflemektedir.  Bilimsel faaliyetler için önemli bir nitelik taşımaktadır. Bilim ve araştırmayı odak noktasına alan bu enstitü bilimde araştırma ve ilerleme kaydetmeyi amaç edinmektedir.

Enstitü Eğitim Faaliyetleri

Bilim ve kültür başkentlerinden olan, eşsiz güzellikleri de içinde barındıran bir şehirde eğitim faaliyetleri de elbette, alanında bir adım önde kabul edilecektir. Bilim ve araştırmalar ışığında bir eğiti ise ilgili alanda uzmanlaşmak isteyenler için elbette kaçınılmaz fırsatlar sunmaktadır. Üniversitelerden farklı ve ayrıcalıklı olarak da birçok özellikler barındırmaktadır. Mesela enstitülerde, üniversitelerde olduğu gibi bir durum söz konusu değildir. Mesela üniversitelerde birinci öğretim ve ikinci öğretim gibi günün farklı saatlerinde, öğrencilerin katılmak zorunda oldukları eğitim hizmetleri verilmektedir. Enstitülerde ise durum tamamen farklı gelişmektedir.

Birinci ya da ikinci öğretim olarak öğrenciler iki guruba ayrılmazlar. Enstitülerde öğrencinin isteği doğrultusunda belirlenen, özel ders saatleri bulunmaktadır. Bu sayede öğrenci günün hangi saatleri kendi programına uyuyorsa o şekilde öğrenim görmektedir. Öğrencilerin günlük yaşamlarına uygun şekilde düzenlenen ders saatleri ile öğrenci ders saatlerini kaçırmaksızın eğitimine devam etmektedir. İstanbul İşletme Enstitüsü de, öğrencinin programına göre düzenlenen ders saatleri ile katılım sağladıkları dersler ile öğrenim kolaylığı sağlanmaktadır.

İstanbul İşletme Enstitüsünde Eğitim ve Avantajları

Fakültelerden eğitim alan kişilerin fakültelere her gün gitmeleri zorunlu kılınmaktadır. Bazı bölüm ya da, öğrenim görülen mevcut bölümün bazı dersleri bazen istisnai bir durum teşkil etse de, genel itibariyle mevcut durum bu şekilde devam etmektedir. Ancak İstanbul İşletme Enstitüsü mevcut durumun tam tersinde gelişmiş olmakla beraber eğitim olanakları açısından farklılıklar barındırmaktadır. Katılımcıların kendilerinin belirledikleri saatlerde, kendilerinin belirledikleri  yerlerde eğitim alabilmektedirler. İstanbul İşletme Enstitüsü sayesinde katılımcılar evlerinde ve işyerlerinde de eğitim alabilmektedirler.

Herhangi bir zaman kısıtlaması olamadığı gibi yer kısıtlaması da bulunmamaktadır. Ayrıca son dönemde oldukça tercih edilmekte olan, uzaktan eğitim sisteminin de en güzel örneği İstanbul İşletme Enstitüsü ile görülmektedir. İstenilen, tercih edilen alanlarda kişinin kendini geliştirmesi için gerekli olan eğitim hizmetleri verilmektedir.  Üniversitelerde eğitimler karşılığında, mevcut eğitimler doğrultusunda belirli harç ücretleri alınmaktadır.  Fakat enstitü kapsamında bu durum söz konusu değildir. Verilen ücretsiz eğitimler doğrultusunda, alınan eğitime herhangi bir ücret ödenmemektedir. Bu durum da ekonomik olarak büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Enstitüde, normalde üniversite ortamında tanınılacak kişilerden çok daha fazla kişi ile iletişim kurma olanakları oldukça yüksektir. Bu durum sayesinde de etkin olarak bilgi alış verişi sağlanılabilir. Enstitülerde evinizde oturduğunuz yerden, telefon, tablet ya da bilgi sayardan eğitimlere katılmanız da mümkündür.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments