in

iz bırakan kitap cümleleri

Kitap okuyarak hayata dair ne çok şey kazandığımızın farkında mısınız? Okuduğumuz her kelime ile açılan ufkumuz, yol alan umutlarımız ve hayat bakışımız bambaşka yerlere gidiyor. Öyle kitaplar var ki, içerisindeki tek bir cümleyle bile bir insanın hayatına dokunabiliyor, dersler verebiliyor, çıkarımlar yaptırabiliyor, kısacası büyük izler bırakıyor. iz bırakan kitap cümleleri gerçekten kitap okuyan herkesin hayatında var olan önemli bilgilerdir. Kitap kurdu olarak tabir edilen insanlar iz bırakan bu sözleri beyinlerine kazımış ve onlardan kendilerine muhteşem hayat felsefeleri çıkarmıştır.

iz bırakan kitap cümleleri sıradan cümlelerden çok farklıdır. Elbette herkesin yaşam şartları, hayata bakışı ve var oluş amacı farklıdır. Sizin için iz bırakan kitap cümleleri başkaları için belki de sıradan cümleler olabilmektedir. Ama arada yazılan öyle cümleler çıkacaktır ki, istisnasız bu hayattan geçen herkesin yaşantısına bir iz bırakacaktır. Bu büyük etkileri yaratabilen yazarlar vardır. Ve onları bilerek okumak sizin bu hayatta edinebileceğiniz en büyük şanstır.

iz bırakan kitap cümlelerine en güzel örnekler

Eğer çok kitap okuyorsanız iz bırakan kitap cümleleri mutlaka denk geldiğiniz önemli noktalardır. Okuduğunuz eski kitapları şöyle bir karıştığınızda altını çizdiğiniz birçok cümle bulacaksınız. Aslında her biri belki de okunduğu dönemlerde sizin hayatınıza dokunan çok özel cümlelerdir.

Sizlerde kendi okuduğunuz kitaplardan edindiğiniz iz bırakan kitap cümleleri ile birlikte, yine çok okuyan insanların hayatlarına da dokunmuş olan diğer cümleleri merak ediyorsanız sizin için bir derleme yaptık. İşte en özel eserlerden alınan iz bırakan kitap cümleleri;

  • Senin bu kadar mutlu olmana ancak senden bir şey almaya hazırlandıkları zaman izin verirler.
  • İnsanları yalan söyledikleri zaman dinlemeyi severim. Olmak istedikleri, olamadıkları kişiyi anlatırlar.
  • İnsanları genel anlamda seviyorum ama kimseye tahammülüm yok.
  • Bir insanın başka fırsatları olmasına rağmen onları reddedip sürekli aynı kişiyle sevişmek istemesine, bu mutluluk verici duyguya aşk denirdi.
  • Büyük bir hastalık geçirmeyenler, her şeyi anladıklarını iddia edemezler.
  • Hayatta hiçbir zaman kafanızdaki kadar harikulade şeyler olmayacağını henüz idrak etmemiştim.
  • Sevenler birbirlerine yara izlerini gösterirler. İlk önce bunu yaparlar. Sana ruhumu açmadan bil ki incinebilirim demek içi. Çünkü en sevdiklerin yaralar seni.
  • Ne kadar güzel başlarsan başla, hep sonunu hatırlayacaksın.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments