in

Jandarma Uzman Erbaş Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Üniforma hayali kuran ve Jandarma olarak görev yapmak isteyen pek çok genç Jandarma Uzman Erbaş alımlarını dört gözle takip etmektedir. Burada kabul edilmek için bazı adımları geçmek gerekmektedir. Başvuru sırasında yapılan hatalar size önemli kayıplar sağlayabilmektedir.  Başvuru yaparken formu eksiksiz bir biçimde doldurmanız gerekmektedir ve başvurunuzu başarıyla tamamlamanız gerekmektedir. Başvuru formunda hata yaptığınız takdirde ne kadar bu iş için uygun olursanız olun bunun hiçbir önemi kalmayacaktır.  Formda yaptığınız hataların herhangi bir geri dönüşü de yoktur size TSK bu konuda yapılan hatalardan ötürü sorumluluk kabul etmemektedir. Tüm sorumluluk size ait olduğundan ötürü bu adımları geçerken çok titiz olmalısınız.  Başvurular teknolojinin gelişmesi ve e-devlet hizmetinin yüksek oranda verimli hale gelmesiyle beraber internet üzerinden gerçekleştirmektesiniz. Başvuru sırasında bir çıktı almanız sizler için büyük önem taşıyacaktır.  Zira başvuru sırasında olumlu bir değerlendirme alırsanız sizden istenen belgeler arasında bu belge de bulunmaktadır ve siz bu belgeyi dosyanıza eklemek durumunda kalmaktasınız.

Başvuru Formu Nasıl Doldurulacak?

Başvuru yapmak isteyen kişiler öncelikle e-devlet şifresi yoksa bunu PTT aracılığıyla edinmelidir. Daha sonra sisteme kendilerine verilen şifreyle giriş yaparak formda doldurmaları gereken verileri gerekli yerlere eklemelidir. Bu bilgileri sıralamak istersek;

  • Güncel vesikalık fotoğraf yüklemesi
  • Eğitim bilgilerinin sisteme ibrazı
  • Adres ve ikametgah bilgilerinin girilmesi
  • MERNİS sistemi üzerinde kimlik bilgilerinin güncelliğinin sağlanması
  • KPSS sonuç bilgisinin girilmesi
  • Boy ve kilo bilgilerinin sisteme girilmesi
  • Askerlik durumunun beyan edilmesi

Bu verilerin sisteme girişi akabinde adayın karşısına “başvuru yap” butonu gelmektedir.  Bu butona tıkladıktan sonra “başvuruyu tamamla” butonuna tıklayarak aday bilgi formunun kayıt edilmesini sağlamalı ve çıktı almalısınız. Burada aldığınız çıktı daha sonra başvuru için teslim edeceğiniz dosyada bulunmak durumunda olacaktır. Unutmamalısınız ki başvuru yaparken verdiğiniz bilgileri değiştirmeniz mümkün olmamaktadır. Eğer yanlış bir bilgi sunacak olursanız başvurunuz iptal olunabilmekte ve kabul edilseniz dahi bunun daha sonra sonuçlarıyla karşı karşıya kalabilme ihtimaliniz söz konusu olmaktadır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments