in

Kadınlar saati hangi kola takar

Moda dünyası insanları bir kalıba sokmayı çok iyi başarıyor. Bunu kadınlar saati hangi kola takar sorusundan anlayabilirsiniz. Dünyada böyle bir kural, böyle bir zorunluluk yokken moda dünyasına yansımalarına bakıldığında bu durumda bir kalıp içerisinde tüm moda severlere sunuluyor.

Kadınlar saati hangi kola takar sorusu her saat takışınızda aklınıza geliyorsa siz de moda dünyasının esiri olmuşsunuz demektir. İyi bir moda takipçisi ve tarzına her bir detayı ile önem veren biri olarak her şeyi eksiksiz olarak yapmayı seviyorsunuzdur.

Kadınlar saati hangi kola takar diye merak ediyorsanız ve bunun için hazırlanmış olan kurallar olup olmadığını sorguluyorsanız, evet bunun için bazı kurallar var gibi. Özellikle bir cinsiyet ayrımcılığı bu süreçte karşımıza çıkıyor. Kadınlar ve erkekler saatlerini farklı kollara takıyor. Moda dünyası saat kullanma konusuna böyle bir yaklaşım getirmiş. Elbette bu kurallar yazılı değil. Sadece çok büyük ve moda dünyasına yön veren markaların uygulamaları sonucunda bir kural haline dönüşmüştür.

Aslında saat üreticilerine göre bunun bir ayrımı söz konusu değildir. Çünkü tüm saat üreticileri saatleri sol kola takılmak üzere üretiyor. Saatte bulunan tepe düğmeleri bunu açıkça gösteriyor. Ancak buna rağmen kadınlar ve erkekler saatlerini farklı kollara takıyor.

Kadınlar saati hangi kola takar diye merak ediyorsanız bunun için sol taraflarını kullanıyorlar. Kadınlar için hazırlanmış kural saatlerin sol kola takılması olarak karşımıza çıkıyor. Ancak yine belirtelim bu bir kural değildir. Siz saatlerinizi istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Erkekler saati hangi kola takar

Moda devleri saat kullanımı konusunda bir cinsiyet ayrımı yaratmışlardır. Kadınlar saati hangi kola takar diye araştırdığınızda, erkeklerle tam zıt kullanımları karşımıza çıkıyor. Kadınlar sol kollarında saat kullandığına göre bu durumda erkeklerin de sağ kola takıyor olmaları gerekiyor.

Erkek ya da kadınlar için tasarlanmış olan bu durum aslında biraz detaylı incelendiğinde bir mantık çerçevesine sığdırılabiliyor. Bunun için modanın koymuş olduğu kuralları baz almamak ve kullanım kolaylığına göre en rahat edeceğiniz kolunuza takıyor olmak her zaman en doğrusu oluyor. Gündelik yaşamda sağ elini sık kullananlar için saatlerin sol kolda, sol elini sık kullananlar için sağ kolda olması her zaman en mantıklı yöntem oluyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments