in

Kalbi kırılan kadın ne yapmalı

Bir kalbin kırılması ne kadar kolaysa, onarılması da bir o kadar zor olacaktır. Kalbi çok kolay kırılan kadınlar bu kırıklığın çözümünü her zaman kendilerinde aramalılar. Kendi kalp kırıklıklarını kendileri onarabilen kadınları yıkmak her seferinde daha zor olacaktır. Peki, kalbi kırılan kadın ne yapmalı? Kendi başına bu kalp kırıklıklarının üstesinden nasıl gelmeli?  İşte kendi kendini tedavi ermek isteyen kadınlara bazı öneriler;

İçerik Tablosu

Acıyı kabullenin

Yaşadığınız kalp kırıklıklarında ilk kural bu acıyı kabul etmeniz olacaktır. Biraz acı çekmenizde bir sorun olmadığını ve bunun kaçınılmaz bir gerçek olduğunu bilmelisiniz. Yaşadığınız bu can sıkıcı durumda üzülmeniz çok doğaldır. Ve bu his iyileşme sürecinizin en önemli parçasıdır.

Acıların üzerine gidin

Kalp kırıklığınızdan dolayı yaşadığınız acıları kabullendiyseniz artık onların üzerine gitme zamanı gelmiş demektir. Kalbi kırılan kişiler için bu acıyı hissetmek ve buna katlanmak çok zor olacaktır. Ancak hayata devam edebilmeniz için bunun üstesinden gelebilmelisiniz. Yaşadığınız kalp kırıklığından kaçmayın, onun üzerine gidin, bir süre sonra artık buna alıştığınızı göreceksiniz.

Ağlamaktan çekinmeyin

Gülmek herkese çok iyi geliyorken ağlamanın da çok önemli bir terapi olduğunu bilmelisiniz. Gülmek insanları ne kadar iyileştiriyorsa ağlamak ta aynı düzeyde iyileştirecektir. Bu hem psikolojik açıdan kanıtlanmış bir durumdur. Hem de ağlamak toksin maddeleri arındırdığı için duygusal stresinizi hafifletir. Kalbi kırılan kadın ne yapmalı diyenler için ağlamak çok iyi bir terapi olacaktır.

Alışkanlıklarınızı değiştirin

Ağır kalp kırıklıkları uzun ilişkilerin ardından yaşanır.  Uzun ilişkiler de her zaman önemli alışkanlıklar demektir. Bu nedenle kalp kırıklığınıza neden olan kişi ile ilgili olan tüm alışkanlıklarınızı ve onu hatırlatan tüm detayları bir kenara kaldırın. Yeni hobiler, yeni alışkanlıklar elde etmeye çalışın. Çünkü eski alışkanlıklar yerine aldığınız bu yeni alışkanlıklar enerjinizin yükselmesine ve stresle mücadele etmenize destek olacaktır.

Spor yapın

Düzenli spor insanların serotonin aktivitesini artırır. Bu da her zaman size ir rahatlama ve olumlu motivasyon verir. Bunun için ilgi alanınıza en yakın olan spor dallarından birisi ile uğraşmaya başlayın. Bir antrenman süresince ve bitiminde ne kadar rahatladığınızı ve kalp kırıklıklarınızdan ne kadar uzaklaştığınızı kendiniz göreceksiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments