in

Terk edilen kadın ne yapmalı

Her ilişki sonunda bir ayrılık yaşanıyor. Bu ayrılıklarda kimi zaman terk eden siz olabilirken, kimi zamanda terk edilen oluyorsunuz. Elbette terk edilen olmak her zaman daha üzücü ve acı oluyor. Özellikle kadınlar terk edilmenin vermiş olduğu travmayı uzun süre üzerinden atamıyor. Terk edilen kadınların hayata kaldığı yerden devam edebilmesi için terk edilmenin ardından ne yapacağını, nasıl davranacağını ve sürece nasıl bakması gerektiğini iyi bilmesi gerekiyor. Aksi halde yaşam kadınlar için çekilmez bir hal alabiliyor. Sizlerde terk edildiyseniz ve terk edilen kadın ne yapmalı diye merak ediyorsanız işte detaylar;

Ben nerede hata yaptım

Terk edilen kadın ne yapmalı diye yaptığınız araştırmalarda uzmanların da yapmış olduğu önemli bir çıkarım bulunuyor. Tek edilen kadınların büyük çoğunluğu, terk edilmenin ardından kendisini suçluyor. Aslında terk edilme süreci henüz çok yeniyken kadınlar ilk önce bu anlamsız tek edişe bir anlam bulamadığı için başlarda karşı tarafı suçlar. Büyük bir öfke ve hırs içerisinde karşı tarafın tüm olumsuz yanlarını ortaya koyar. Ve haksız yere terk edildiğini düşünerek bunun sorumlusu olarak karşı tarafı alır. Ancak bu süreç oldukça kısadır. Çünkü bunun aslında terk edilmeye bir çözüm olmadığını anlayan kadın hızlı bir U dönüşü ile artık kendini suçlamaya başlar. Ben nerede yanlış yaptım düşüncesine kapılan bir kadın, o sarmalın içerisinde oldukça zor çıkar. Terk edilen kadın ne yapmalı diye soruyorsanız, ayrılık nedenini düşünürken daha mantıklı ve objektif olmaya çalışmalıdır. Ne tek sorumlu olarak karşı tarafı suçlamak, ne de kendini hatalı görmek bu konuda hiçbir çözüm sunmayacaktır.

Terk edilme duygusuyla baş edebilmek

Terk edilmek her zaman kötü bir duygudur. Aslında bu duygunun kadını ya da erkeği yoktur. Ancak terk edilen kadınlar duygusal yapılarından dolayı süreci daha zor atlatırlar.

Terk edilen kadın ne yapmalı diye araştırdığınızda karşınıza çıkan en önemli sonuçlar her zaman bununla baş edebilme yolları olacaktır. Terk edilme duygusu ile baş edebilmek her ne kadar zor olsa da, kesinlikle imkansız değildir.

Terk edilen kadınlar öncelikle bu olayın sadece kendilerine has olmadığını anlamalıdır. Dünyaca ünlü starların, milyonların hayran olduğu kadınların bir terk edildiğini düşündüğünüzde bir nebze olsun bir rahatlama hissedebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments