in

Kan Testi Negatif Çıktı Ama Hamileymişim

KAN TESTİ NEGATİF ÇIKTI AMA HAMİLEYMİŞİM

Bebek sahibi olmak isteyen çiftler sabırsızlıkla hamilelik haberini almayı bekliyor. Bazen hamile kalmak için uğraşırken hamile kalamayanlar ile bazen de hamile kalmamak için tedbirler almış olmasına rağmen hamile kalan kadınlarla karşılaşabiliyoruz. Cinsel birleşme yaşamış olan kadınlar regl döneminin gecikmesi durumunda hamilelik şüphesinde kalıyor. Hamile kalıp kalmadığını anlamak için idrar ve kan testleri yapılabiliyor. Fakat bu testler her zaman %100 sonuç vermiyor. Çünkü Kan Testi Negatif Çıktı Ama Hamileymişim diyen birçok kadına rastlıyoruz.

İçerik Tablosu

Kan Testi Kesin Sonuç Verir Mi?

Kadınlar hamilelik şüphesi duyduklarında ilk olarak idrar testlerini tercih ediyor. Çünkü bu şekilde kendisi kolaylıkla bu testi yapabiliyor. İdrar testi yaptırıp tek çizgi çıkması durumunda sonuç negatif oluyor. Fakat bazen idrar testlerinde de hatalar olabiliyor. Çift çizgi çıkmasına rağmen pozitif olması gerekirken aslında doktor kontrolünde gebeliğin olmadığı anlaşılıyor. İdrar testinde olduğu gibi Kan Testi Negatif Çıktı Ama Hamileymişim şeklinde şaşkınlık yaşayan birçok kadın vardır.

Kan Testinde Sonuç Ne Zaman Doğru Çıkar?

Kan Testi Negatif Çıktı Ama Hamileymişim şeklinde durumunu anlatan birçok kadın kan testinde sonucun ne zaman doğru çıkabileceğini merak ediyor. Kan testinde aslında hamilelik değil ama hamilelik durumunda beta-HCG hormonunun ölçümü sağlanıyor. Bu hormon değerinin 0 ile 10 arasında olması gerekirken çok daha yüksek çıkması hamilelik belirtisi olarak görülüyor. Bu kan testlerinin yapılması için adet gecikmesinin üzerinden Yaklaşık 10 gün kadar geçmiş olması gerekiyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments