in

Kanki ne demek, kimlere kanki denir

Kanki kelimesini her yerde buyabilirsiniz. Çünkü her ne kadar Türk dil kurumunda bir yere sahip olmasa da, hayatlarımızda çok önemli ve güçlü bir yere sahiptir. Kanki ne demek sorusunun Türkçe de ya da yabanı dillerde bir karşılığı yoktur. Ama kan bağı olmadan da çok sevmenin ve değer vermenin mümkün olduğunun en güzel göstergesidir.

Kanki ne demek diye soranlar bir söylemin kısaltması olduğu düşünülmektedir. İspatlı ya da kanıtlı bir durum olmasa da kan kardeşi söyleminin kısaltması olduğu düşünülüyor. Kan kardeşi denildiğinde kan bağı olmayan ve birbirine çok değer veren iki insanın kardeşten öte olan ilişkileri anlatılıyor. Kan kardeşliğine ülkemiz sınırlarında çok büyük önem veriliyor. Bunun birkaç farklı yöntemi olduğu bilinse de, bu yöntemleri uygulamadan da çok sevdiğiniz bir insanı kan kardeşiniz olarak nitelendirebilirsiniz. Ona kan kardeşi demek sizlere zor oluyorsa, kanki diyebilirsiniz.

Bazı insanlar kanki ne demek ve kanka ile kanki aynı şeyler mi diye merak edebilirler. Kan kardeşi, kanki, kanka kelimelerinin tamamı aynı şeyi anlatıyor. Size çok yakın olan, tüm dertlerinizi ve sırlarınız paylaştığınız ve en güvendiğiniz arkaşlarınıza bu söylemlerin hepsini kullanabilirsiniz.

Kimler kanki diyor, kimler kanka diyor

Kanki ve kanka kelimeleri aynı şeyi ifade ediyor. Kanki ne demek diye soranlar için, kanka kelimesi ile aynı anlamı taşıdığını söyleyelim. Ancak arasındaki bu farklılığın neden oluştuğu konusunda kimsenin pek bir fikri bulunmuyor.

. Kanki ve kanka kelimeleri arasındaki tek fark aslında hitap inceliği içeriyor. Yani kanka derken daha kaba ve sert olurken, kanki derken daha sevecen ve naif oluyorsunuz. Bu nedenle kanki kelimesinin daha çok kadınlar tarafından kullanıldığı düşünülüyor.

Kadınlar kendi aralarında yaşadıkları yoğun ve güçlü arkadaşlıklara kanki diyorlar. Ya da bir erkek ve bir kadın arasında çok güçlü ve kardeşliğe yakın bir arkadaşlık bağı bulunuyorsa, bu ikiliden erkek kadına kanki diye hitap edebiliyor. Kanki ne demek diye soranlar için bu önemli detayı da belirtelim.

Kanka kelimesi ise erkeklerin kendi aralarında kullandıkları hitap şekli oluyor. İki erkeğin aralarında kendilerine kanki demesi pek te olası bir durum olmuyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments