in

Karınca Yumurtası Yağı Kullananlar Yorumları

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için çok eski çağlardan bu yana kullanılan tekniklerden birisi de karınca yumurtası yağıdır.  Karınca yumurtası yağı kullananlar düzenli bir kullanım sonunda tüylerde yaşanan azalma ve seyrelme etkilerini fark etmektedir. Henüz birçok insan karınca yumurtası yağını ilk kez duyuyor olsa da kişisel bakım yaparken doğal ürünler kullanmayı tercih eden kişiler bu alternatifi uygulamaktadır.

İçerik Tablosu

Karınca yumurtası yağı kullanmayı planlayan ve bununla ilgili bir araştırma içerisine giren herkes yan etki ve ürünün yasaklanması gibi pek çok söylentiye de denk gelmektedir. Ancak bununla birlikte karınca yumurtası yağı kullananların yorumlarına bakıldığında istenmeyen tüylere karşı göstermiş olduğu etki ile dikkatleri çekmektedir.

Karınca yumurtası yağı hakkında araştırma yapanlar için bazı önemli bilgiler verelim. İşte karınca yumurtası yağı hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar;

Karınca Yumurtası Yağı Nedir

Karınca yumurtası yağı istenmeyen tüyler için kullanılan etkili yöntemlerden birisidir. Ağda, jilet ve lazere göre daha sağlıklı bir alternatif olarak değerlendirilen karınca yumurtası yağı hem çocuklarda hem de yetişkinlerde güvenle kullanılabilmektedir. Eski çağlarda insanların istenmeyen tüylerden kurtulmak için başvurmuş olduğu bu yöntem bugün hala düzenli olarak uygulandığında tüylerde azalma ve seyrelme gibi önemli etikler göstermektedir. Her geçen gün daha popüler bir hal alan bu ürünün ilk çıkış yeri olarak İran bilinmektedir.

Karınca Yumurtası Yağı Ne için Kullanılır

Karınca yumurtası yağı Yüzyıllardır istenmeyen tüyler ile baş etmek için kullanılmaktadır. Son yıllarda oldukça sık talep edilen ve araştırılan bu ürün doğal bir tüy dökücü olarak bilinmektedir. Karınca yumurtası yağı kullananlar ve yorumlarına bakıldığında öncelikli olarak düzenli bir kullanımı önerilmektedir. Tüylerinden acısız bir şekilde Kurtulmak isteyen bireyler için düzenli karınca yumurtası yağı kullanımı önerilmektedir. En etkili ağrısız ve acısız epilasyon yöntemi olan bu ürün alternatif yöntemlere nazaran doğal olduğu için aynı zamanda uygulandığı bölgeyi beyazlatarak cilde parlaklık katmaktadır.

Hem çocuklarda hem de yetişkinlerde doğal bir çözüm önerisi olarak istenmeyen tüylerinizin önemli ölçüde azalması için karınca yumurtası yağı kullanılmaktadır.

Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Kullanılır

Karınca yumurtası yağı tüyleri azaltmak ya Kıl köklerini zayıflatmak için tercih edilmektedir.  Bu üründen hedeflediğiniz etkiyi elde edebilmeniz için öncelikli olarak kullanacağınız bölgede bulunan tüyleri temizlemeniz gerekmektedir.  Bu süreçte sizlere önerilen karınca yumurtası yağı kullanacağınız bölgede ağda yapmanızdır.  Ağda işleminiz tamamlandıktan sonra yarım saat kadar bir süre bekleyerek bölgedeki hassasiyetin geçmesini sağlamalısınız. Bu işlemlerin ardından karınca yumurtası yağını sürerek masaj hareketi ile emilimini sağlamalısınız.

Karınca yumurtası yağı yıkama ve durulama gerektirmeyen bir uygulamadır.  Uygulama işleminin hemen ardından yıkama ve durulama yaptığınızda yağın cildiniz tarafından tam emilimi sağlanamayacağı için göstereceği etkide azalmaktadır. Bu nedenle istediğiniz bölgeye karınca yumurtası yağını sürdükten sonra cildinizin bu yağı emerek deri altındaki kıl köklerine kadar ulaşmasını sağlamalısınız. Karınca yumurtası yağı kullananlar doğru teknik ile kullanıldığında maksimum etkiyi gördüklerini ifade etmektedir.

Karınca Yumurtası Yağı Ne İşe Yarar

Karınca yumurtası yağı kullananlar bu yağın ne işe yaradığı konusunda hep aynı yorumları yapmaktadır.  Karınca yumurtası yağı kıl köklerine müdahale eden ve onları kurutarak tüylenmenin azalmasını sağlayan doğal bir yöntemdir. Karınca yumurtası yağının ne işe yaradığı konusunda bazı yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilmektedir. Şöyle ki;

 • Karınca yumurtası yağı tüy döken bir ürün değildir. Vücudumuzdaki tüylere karınca yumurtası yağı uyguladığınızda bu tüylerin dökülmesini bekliyor olmanız yanlış bir bilgidir.
 • Karınca yumurtası yağı yeni çıkacak olan tüylerinizin köklerini kuruttuğu için onların seyrelmesine ve azalmasına neden olmaktadır. Tüyleri alınmış ve henüz gözenekleri açık olan cildinize karınca yumurtası yağı uyguladığınızda bu doğal ürün kıl köklerine nüfuz edecek ve o Kıl köklerini kurutarak bir daha çıkmamasını sağlayacaktır.

Karınca Yumurtası Yağı Faydaları Nelerdir

Yüzyıllardır uygulanan doğal epilasyon yöntemlerinden birisi olan karınca yumurtası yağı sağlamış olduğu faydalar sayesinde oldukça sık tercih edilmektedir. Cinsiyet ayrımı olmadan kullanılabilen bu ürünler doğal olması koşulu ile çocuklar için de kullanılabilmektedir. Sizlerde karınca yumurtası yağı hakkında araştırma yapıyorsanız ve bu yağın sizlere sağlamış olduğu faydaları merak ediyorsanız işte o faydalardan bazıları;

 • Karınca yumurtası yağı her ağda ve lazer uygulamasının hemen ardından düzenli olarak cilde sürüldüğünde tüy köklerini zayıflatarak daha seyrek çıkmasına neden olacaktır. Düzenli olarak uygulanması her seferinde tüylerinizin seyrekleşmesine ve belirli bir sürenin sonunda tamamen ortadan kalkmasına olanak sağlayacaktır.
 • Doğal epilasyon yöntemlerinden birisi olarak bilinen karınca yumurtası yağı siyah ve kalın köklü tüylere etki ettiği kadar sarı ve zayıf tüylerin köklerine de aynı oranda etki etmektedir. Dolayısıyla özellikle lazer epilasyon sonunda lazer cihazlarının yakmadığı sarı ve cılız tüy kökleri karınca yumurtası yağı ile koruyacaktır.
 • Ağda ve lazer epilasyon gibi tüy alma yöntemleri insanların teninde siyahlaşmalara neden olmaktadır. Oysa karınca yumurtası yağı uygulandığı bölgede Ölü derileri atarak cildin beyazlamasına ve parlamasına yardımcı olur.
 • Karınca yumurtası yağı nemlendirici özelliğe sahiptir. Bu özelliği sayesinde cildinizi yumuşamasına ve pürüzsüz bir doku oluşmasına neden olur.  Aynı zamanda cildi nemlendiren bu ürün sayesinde sivilcelenmeler ve batık sorunlarının önüne geçilir.
 • Karınca yumurtası yağı kullananlar bu ürünü doğal yapısı nedeniyle tercih etmektedir.  Dolayısıyla doğal olduğu için her tür cilt tipi ile de uyumludur.
 • Karınca yumurtası yağı kıl ve ten rengi ayırt etmeksizin güvenle kullanılabilecek bir üründür.
 • Karınca yumurtası yağı sahip olduğu doğal yapı ile sadece kıl köklerine etki etmektedir. Uygulandığı bölgedeki yağ ve ter bezlerine karşı olumsuz bir etkisi söz konusu değildir.
 • Doğal epilasyon yöntemlerinden birisi olan karınca yumurtası yağı herkesin evde kendi başına uygulayabileceği oldukça kolay bir yöntemdir.

Karınca Yumurtası Yağı Zararları Var Mıdır?

Karınca yumurtası yağı hakkında araştırma yaparken bu ürünün yasaklandığında dair bazı bilgileri rastlayabilirsiniz. Bu bilgiler sonucunda insanların en çok merak etmiş olduğu konulardan birisi karınca yumurtası yağının zararları var mıdır sorusu olacaktır.

Doğal karınca yumurtası yağı insan cildine ve insan sağlığına zararlı bir ürün değildir. Tamamen doğal içerikli bir ürün kullandığınızda herhangi bir yan etki ile karşılaşmayacağınızı bilmelisiniz. Bu doğal ürünlerin cilt sağlığına bir zararı olmadığı zaten çocukların kullanımına izin verilmesinde de anlaşılan bir durumdur. Çocuk yaşlarda ciltler her zaman oldukça hassastır. Bu dönemde karınca yağı kullanımı bir sorun teşkil etmediğine göre bu ürünlerin yetişkinlerde de olumsuz bir etkiye sahip olmadığı aşikardır.

Ancak karınca yumurtası yağına karşı yoğun bir talebin oluşması neticesinde piyasada birçok sahte ürün bulunmaktadır.  Bu sahte ürünler birçok önemli yan etkiye sahip olabilmektedir. Eğer doğal bir karınca yumurtası yağı yerine sahte bir ürün satın aldıysanız aşağıdaki yan etkiler ile karşılaşabilirsiniz;

 • Yanma ve acıma hissi,
 • Ciltte kızarıklık
 • Ciltte kabarma
 • Ciltte tahriş
 • Aşırı kaşıntı hissi
 • Kıl kökü iltihabı
 • Tüylerde kalınlaşma ve artış

Dolayısıyla karınca yumurtası yağı almadan önce ürünün doğal olduğu konusunda emin olmalısınız.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments