in

karısını sevmeyen erkek neden boşanmaz

Erkekler için evlilik kararı almak ne kadar zor ise boşanma kararı da bir o kadar zordur. Aslında sevmedikleri halde evli kalmak konusunda kadınların daha baskın olduğu düşünülse de karısını sevmeyen erkekler arasında da boşanmayı tercih etmeyenlerin sayısı oldukça çoktur. Peki karısını sevmeyen erkek neden boşanmaz? Sevmediği halde neden böyle bir sürecin içerisinde olmak ister. Elbette bunun erkekler açısından geçerli birçok farklı ve önemli nedeni bulunuyor.

Birçok evlilik belirli bir süre sonunda artık heyecanını kaybediyor. Ve sonunda sevgi yok oluyor. Erkekler sevgiyi kadınlara göre çok daha hızlı tüketiyor. Kadınlar çok daha sadık ve sabırlı olurken erkekler daha kolay vazgeçebiliyor. Ama bu vazgeçiş beraberinde boşanmayı da getirmiyor. Çünkü birçok erkek karısını sevmediği halde evliliğini devam ettiriyor. Bu da beraberinde karısını sevmeyen erkek neden boşanmaz sorusunu getiriyor. İşte bir erkeğin sevmediği halde evliliği devam ettirme nedenleri;

  • Erkekler tek başına bir yaşam idame ettirmekte zorlanıyorlar. Evlilik yaşantısında onlar için önemli bir konfor alanı oluşuyor. Temiz giyecek, ütülenmiş eşyalar, hazır yemek, temiz bir ev gibi birçok önemli neden aslında erkeklerin vazgeçemediği bir konfor alanı oluşturuyor. Evliliğini sırf bu nedenlerden dolayı devam ettiren erkek sayısı öyle çok ki. Hele bir de yoğun bir iş yaşamı varsa ve yaşantısındaki bu tür konfor alanlarına önem veren bir yapıdaysa, bir kadının kurduğu bu düzen erkekler için vazgeçilmez olabiliyor.
  • Erkekler kadınlara göre daha kıskanç olabiliyor. Sevmediği halde eşinin kendi himayesi altında olması onlar için önemli bir ego duygusu oluşturuyor. Bu nedenle boşanmaya yanaşmayabiliyor.
  • Bazı erkeklerin vicdan duyguları birçok duygudan önde olabiliyor. Uzun yıllardır devam eden bir evlilik, sabırlı bir kadın, çocuklar derken erkekler boşanmaya pek yanaşmayabiliyor. Aslında karısını sevdiğinden değil de ona saygı duyduğu için bu adımı atmayan erkek sayısının hayli fazla olduğu biliniyor.
  • Evliliklerde iki ailenin de birbiriyle olan ilişkileri hayli kuvvetli hale gelebiliyor. İki ailenin birbiriyle çok iyi anlaşması ve bir boşanmayı uygun görmemesi erkekler için zorunlu bir durum oluşturabiliyor. Karısını sevmeyen erkek neden boşanmaz diye merak edenler aileler bu konuda önemli bir baskı kaynağı olabiliyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments