in ,

Kedi Aşıları Yapılmazsa Ne Olur, ne tür sorunlar yaşanır

Kedi aşıları yapılmazsa ne olur diye merak edenler için bilimsel olarak ta açıklanmış çok önemli etkenler bulunuyor. Kedilerin bebeklikten itibaren vurulması gereken farklı birçok aşı çeşidi bulunuyor. Ve bunların bir ya da birkaçının ihmal edilmesi durumunda büyük sıkıntılarla karşılaşma ihtimalimiz doğuyor. Ancak karşılaşacağımız sıkıntılar da farklı farklı şekilde görülmektedirler bunlara örnek olarak karma aşıları, lösemi aşısını, kuduz aşısı ve iç parazit aşısını örnek gösterebiliriz. Çünkü bu aşılar gerçekten de kedilerinizin Hayatında büyük ölçüde yarar sağlamaktadır.

Yani kedileriniz bu aşılarla beraber hayata daha sıkı ve daha uzun süre tutunabilmektedirler. Onların yaşayabileceği problemlerin önüne geçmek açısından bu oldukça önemli bir detaydır ve atlanılmaması kesin olarak gerekmektedir. Aşılar, kendi alanlarına göre, her biri ayrı şekilde büyük önem taşımaktadır.

Kedi Aşıları Ve Yararları!

Kedilerimizin sağlığı için düzenli olarak, zamanı geldiğinde yaptırdığımız aşılar gerçekten de kendi alanlarında büyük yarar sağlamaktadırlar. Kedi aşıları yapılmazsa ne olur diye düşündüğümüz anda karşımıza birçok olumsuz detay çıksa da aslında her biri oldukça doğrudur çünkü aşılar çok önemlidir. Karma aşı kedilerin viral birçok hastalıktan korunması için bir kalkan görevi görmektedir ve uzun süre hayatta kalmaları için de büyük bir önem taşımaktadır.

Diğer yandan lösemi aşısı da bu şekilde evcil hayvan sahiplerinin en çok önem verdiği aşılardan biridir. Çünkü evcil olarak yaşamlarına devam eden kedilerin çoğu lösemi dolayı hayatını kaybetmektedir. Bu yüzden zaten evcil hayvan sahipleri kedilerin kısırlaştırma yoluna gitmektedirler.

Kedi Aşıları Hakkında Önemli Bilgilendirmeler!

Kedi aşıları yapılmazsa ne olur kısmında karşımıza çıkan en önemli sonuçlardan biri de yasalara karşı gelmiş olmamızdır. Çünkü şu an ülkemiz içerisinde kedi bakan herkesin, kedilerine kuduz aşısı yaptırması zorunlu tutulmaktadır ve bu zorunluluğu yerine getirmeyen herkese idari para cezası verilmektedir. Çünkü kediler kuduz oldukları dönemlerde insanlara hastalık bulaştırma ihtimalleri yüksek olan hayvan çeşitlerinden biridir.

Bu nedenle hem kendi evcil hayvanımızın güvenliği için hem de bizim sağlığımız için kedilerimizin aşılarını zamanında ve tam olarak, eksiksiz şekilde yaptırmamız büyük önem arz etmektedir. Zaten evcil hayvan bakma sorumluluğunu üstlenen herkesin de buna özen göstermesi gerekir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments