in

Üç renkli kedi cinsi

Evcil hayvanlar arasında en çok sevilen ve eve uyumlu olan türlerden birisi de kedilerdir. Hem cins olarak hem de görsel olarak öyle güzel ve göz alıcı kediler vardır ki, bunları sevmemek elde değil. Hiç şüphesiz ki, en çok sevilen ve ilgi gören kedi cinslerinin başında üç renkli kedi türleri geliyor. Bir kez bakanların dönüp tekrar katığı bu üç renkli kedilerin içerisinde ise en çok sevilen tür Calico olarak biliniyor.

İçerik Tablosu

Calico cinsi kediler evcil hayvan olarak çok tercih ediliyor. Sahip olduğu bazı çok özel özellikler insanların onlara karşı olan ilgilerini biraz daha artırıyor. Peki, Calico türü üç renkli kedi cinsinin sahip olduğu en güzel özellikler nelerdir? Onları daha yakından tanımak istiyorsanız işte Calico tür kediler için muhteşem sayılan bazı özellikler;

Calico Cinsi kediler çoğunlukla dişidir

Calico cinsi kedilerin üç renkli kedi olması ile birlikte bilinen en önemli özellikleriden birisi de onların çoğunlukla dişi olmasıdır. Evet, üç renkli doğan kediler hep Calico olarak adlandırılmaktadır ve bunların tamamına yakını dişidir.

Doğan her üç renkli kedi cinsinin dişi olduğunu düşündüğünüzde, bu türün nasıl ürediği konusunda aklınıza sorular gelebilir. Evet, bu biraz uçuk gibi görünse de CAlico kedilerinin üremesi özel damızlık yöntemi ile yapılıyor.

Ve elbette bu konuda bir istisna söz konusudur. O da Calico türünde doğan her üç bin kediden birisinin erkek olduğu istinasıdır.

Erkek Calicolar kısırdır

Calico adı verilen üç renkli kedi türünün çoğunluğunun dişi olduğu ve sadece üç binde bir ihtimal ile doğan üç renkli türün erkek olduğu resmen kanıtlanmış bir durumdur. Ve burada çok ilgi çekici olan bir nokta daha vardır ki o da, üç binde bir dünyaya gelen Calico erkek kedilerin kısır olmasıdır.

Yani genetik olarak bazı bozukluklar sonucu erkek olarak dünyaya gelen üç renkli kedi Calico, bu bozukluk sonucunda kısır olarak doğmaktadır.

Calicolar zeki bir türdür

Calico üç renkli kedi türü her zaman zeka seviyesi yüksek olan ve aynı zamanda yumuşak bir karaktere sahip olan en özel kedilerdedir. Çocuklarla hayli iyi anlaşan bu tür evcil hayvan seçimlerinde en çok tercih edilenlerdendir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments