in ,

Kedi Pireleri İnsana Geçer Mi Endişesi yaşamak doğru mu

Çoğunlukla her birimiz kedi pireleri insana geçer mi sorusuyla ilgili bazı endişelere kapılırız. Özellikle de evde kedi bakıyorsak ya da küçük çocuklarımız evimizin etrafındaki, parktaki kedilerle fazla temas içerisindeyse bu soruyu sürekli olarak tekrar eder. Kedi pireleri insana geçer mi merak ederiz. Ancak bu konunun cevabını da oldukça küçük bir araştırma yaparak bulma imkanımız da vardır.

Kedi pireleri insana geçer mi sorusunun cevabı zaten oldukça nettir. Çünkü kedi pireleri insanlara bulaşan türlerden değillerdir bununla beraber aslında asıl sorun sizin için değil kendiniz içindir. Çünkü pireler kedilere gerçek oranda büyük zararlar verebilirler

Kedilerde Pire Sıkıntısı

Pireler kedilerin vücutlarında kuluçkalanarak yaşam süren hayvanlardır. Bu yüzden zamanla beslenme kaynaklı olarak kedileri ısır ve kanını emerek yaşamlarını sürdürmeye devam ederler. Bu da oldukça büyük bir sıkıntı olarak algılanmaktadır. Hızlı olarak doğum yapan ve kendinizi tamamen sarabilecek olan pireler ve diğer parazitler gerçekten kediniz için hem psikolojik hem de fiziksel olarak dikkat edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Fakat bu konuda öyle çok büyük endişeler yapmanıza da gerek yok çünkü halledilebilir bir durumdur.

Kedilerinizde Pire Var İse Ne Yapmalısınız?

Kedi pireleri insana geçer mi sorusuna bir cevap bulduktan sonra kedimiz için de bir çare arayışına girmemiz gerekli olduğu kesindir. Bu yüzden de yapmamız gereken şey aslında vakit kaybetmeden bir uzmandan yardım almaktır çünkü kedilerde pire tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Elbette uzmana gidiş ve tedavi sürecinde de büyük bir kaos yaratmanıza da gerek yoktur çünkü tedavi düzenli bir şekilde yapıldığında bu sıkıntı ortadan kesin olarak kaybolacaktır.

Veterinerin izin verdiği ilaçları ve uygulamanızı istediğim uygulamaları atlamadan ve eksiksiz olarak tamamlamanız da kurtulmanızı büyük oranda erkene çekilecektir. Bu kısımda aslında pire damlası belirli ilaçlar kedi şampuanı pire tarağı gibi malzemeler de oldukça işinize yarayacaktır. Ek olarak kedinizin bakımlarını da ihmal etmemeniz de büyük bir fayda olacaktır. Elbette bakımlarını da sırf daha iyi temizleyebilmek adına kedinizin cildine zarar vererek yapmanız da doğru bir davranış değildir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments