in

Kekik Yağı Cildimi Yaktı Ne Yapmam Gerekiyor?

Kekik Yağı Cildimi Yaktı

Uzmanlar genel olarak sağlık açısından neyin uygun olduğunu bilir ve söylerler. Bu yüzden de her birimizin bildiği bazı kurallar vardır. Bunlardan biri de cildimize, özellikle yüzümüze bazı ürünlerin kullanılmamasıdır. Mesela limon gibi asit bir içeriğin yüze sürülmesi önerilmez. Aynı durum kekik yağı için de geçerlidir. Kekik yağının cilde, yüze sürülmesinde sorunlar oluşabilir. Bu yüzden de kekik yağı cildimi yaktı tarzında şikayetler duyabilirsiniz.

İçerik Tablosu

Var olan bu durumların başlıca sebepleri aslında belirgindir. Yani kekik yağı cildinizi yakıyorsa bunun nedeni alerjiniz de olabilir. Bu yüzden de dikkatli olmanızda fayda vardır. Kullanım sonrası kekik yağı cildimi yaktı diyorsanız yapmanız gereken ilk şey uzmana görünmek. Bir uzmana başvurmanız cildinize çok daha fazla zarar vermenizin önüne geçer.

Kekik Yağı İle Cildimi Yaktım, Ne Yapmalıyım?

Eğer sorununuz kekik yağı cildimi yaktı tarzındaysa, öncelikle her duyduğunuzu yapmamanız gerekir. Yani doğru olduğundan emin olmadığınız bilgileri kullanmanız doğru değildir. Kekik yağı bazı kişilerde cilt sorunlarına yol açabilir. Bu yüzden de elbette yapılması gerekenler bellidir.

Bir uzmana başvurmanız önemlidir.  Onlar size bu koşullarda ne yapmanız gerektiği konusunda bilgilendirme yapacaktır. Ancak acil durum olarak da yapmanız gereken şey, kesinlikle yıkamaktır. Cildinizi su ile bol bol yıkayınız. Bunun yanında kimyasal şeylerin kullanımından da kaçınmanız önerilir.  Kimyasal içerikler cildinize çok daha fazla zarar verebilir.

Kekik Yağı Cildimi Yakar Mı?

Kekik yağı bazı ciltler için problem olabilir. Yani sürmeniz sonrasında yanıklarınız oluşabileceği doğrudur. Bu yüzden de yapmanız gereken, kontrolsüz kullanımdan kaçınmaktır. Cildiniz, özellikle yüzünüz için sürekli kullanım doğru değil. Bu yüzden yanıkların oluşması halinde cildinizi korumanız önemli.

Sonrasında sürekli bir şeyler kullanmaktan kaçınmalısınız. Özellikle büyük alerjik rekasyonlar oluştuysa ilaç kullanımı bile gerekebilir.  Diğer yandan eğer yanığınızı bol su ile yıkadıysanız, sonrasında da sürekli nemlendirici kullanımı da iyidir. Nemlendiriciler cildiniz çok daha hızlı toparlamasına yardımcı olacak seçeneklerden biridir. Yine de en önemlisi tabi ki de doğru tedavinin uygulanması için hastaneye gitmeniz ya da bir güzellik uzmanına danışmanızdır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments