in

Kendimi Değersiz Hissediyorum? Ne Yapabilirim

Kendimi Değersiz Hissediyorum

Kendinizle barışık olmanız oldukça önemli. Bu arada da kendinizi değersiz hissetmeniz de aslında oldukça olumsuz bir durum. Kendimi değersiz hissediyorum diye düşünmeniz de bu yüzden sizi bir hayli dibe çekiyor. Genel olarak olması gereken şey, bunun önüne geçmeniz. Bu yüzden de yapmanız gereken elbette kendinizin farkına varmak.

İçerik Tablosu

Her insan kendi içerisinde büyük bir cevher taşır. Bu yüzden de olması gereken her daim kendinizin farkına varmanız ile alakalı. Sizin için önemli olan da sizde olan bilgiliğin tılsımını bulmak ile alakalı. Hayat boyu her insan, kendisinde ışıldayacak bir tılsım taşır. Bu tılsımı bulabilmek de elbette ki sizin elinizde.

Değersiz Olduğumu Düşünüyorum

Bazen kendimizi değersiz hissettiğimiz zamanlar oluyor. Bu gibi zamanlarda kendimi değersiz hissediyorum diyerek kendinizi daha çok dibe çekmenin de anlamı yok. Genel olarak yapmanız gereken sorunun kaynağına inmek. Sizi bu olumsuz düşünceye çeken durumun ne olduğunu anlamanız her zaman daha iyi. Çünkü kendinizi kötü hissetmenize neden olan şeyi bulduğunuz zaman, genel olarak sorunu çözmeye de yaklaşmış oluyorsunuz.

Mutsuzluğu beraberinde getiren değersizlik hissi, çoğu zaman yaşamanızın bir anlamı yokmuş gibi gelmesine neden olur. Bu da kesinlikle kabul etmemeniz gereken bir durum. Her insan hayatı boyunca kendi içerisinde gizli bir öz taşır. Bu öz, sizin hayata geliş amacınızı temsil eder. Bu yüzden de aslında sizi değerli kılan, çevrenizdekiler davranışları değil sizin davranışlarınızdır.

Değersiz Biriymişim Gibi Geliyor

Kendimi değersiz hissediyorum diye yakınmalar, çoğu zaman çevremizden aldığımız dönütlere bağlıdır. İnsanlar, çevrelerindeki kişiler onlarla ilgilendiğinde bu tarz düşüncelere kapılmazlar. Hiçbirimiz bunu hissetmeyiz çünkü insan olarak yapımız buna uygun. Bu yüzden de bizi değerli kılanın her daim biz olduğumuzu da göremeyiz. Ne zaman ki ilgi çekilir, tek başımıza kalırız, işte o zaman karanlık çöker.

Kendinizi değersiz hissetmeye başlamanız da, aslında bir işe yaramamanız ile bağlı olmaz. Sizin hayatta olmanızın bir anlamı olmaması ile değil, insanların size verdiği değerle ilgili olur. İşte bu sebepten ötürü, çevrede yanan ışıklardan çok kendi ışığımızı bulmak önemlidir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments