in

Kendinden Küçük Erkekle Sevgili Olmak

Kendinden Küçük Erkekle Sevgili Olmak

Toplumda genel olarak ilişkilerde erkek yaşının kadından daha büyük olması benimsenmiştir. Sürü psikolojisi etkisi ile insanlara bu durum doğru olan ve olması gereken gibi algılatılmıştır. Bu durum kişiden kişiye tabi ki de değişkenlik göstermektedir. Yaşa göre ilişki seçmek şu an ilişkide ilk bakılan özellikler arasında yer almamaktadır. Kendinden yaşça büyük ya da küçük biriyle ilişkiye başladığınız da bunun doğru olup olmadığını ilişki sırasında anlayabilirsiniz.  Dünya da yapılan bir araştırma sonucu ilişkilerde ki yaş farkının kişilere olan etkisi araştırılmıştır. Kendinden küçük erkekle sevgili olan ya da evlenen kadınların daha mutlu oldukları ortaya çıkmıştır.  Bu görüşün ortaya çıkışı kadınlar arasında yapılan kıyaslama sonucunda olmuştur. Bu araştırma da 200 kadının yer aldığı ve 3 gruba ayrılarak yapıldığı belirtilmiştir. Bunlar;

  • Aynı yaşta olan ilişkiler
  • Erkeğin yaşça büyük olduğu ilişkiler
  • Kadının yaşça büyük olduğu ilişkilerdir.

Araştırma sonuçlarının kesinliği kanıtlanamaz bir durum olsa da araştırmadan çıkan sonuçlar ile kadınların yaşça küçük erkeklerle olan ilişkilerinde mutlu olmalarının sebepleri ortaya atılmıştır. Bir kadının ilişkide dominant karakter olarak yer alması her iki taraf için de mutluluk kaynağı olarak görülmektedir. Kadının ilişki de kendini baskın olarak görmesi kadın için tatmin edici bir durumdur.

Kadınlar, erkeklere göre daha hızlı olgunlaşır. Hayatta olan bakış açıları daha erken oturur ve ona göre hayatlarında planlamalar yaparak hareket ederler. Kadınlar birilerine bir şeyler öğretmek, benimsetmek konusunu zevk alarak yaparlar. Erkeklerde bu durum tam tersidir. Uğraşmayı ve çoğu şeyi gereksiz bularak yapmayı sevmezler. Erkekler yönetilmeyi ve takip edilmeyi hayatları boyunca birinden beklerler. Erkekleri bu konu da sahiplenen kadınlar kendilerini mutlu ve kadın-erkek eşitliğini sağladıklarını hissederler. Bu doğrultu da seven bir kadının eşine olan ilgisi, şefkati bir erkeği mutlu etmek için yeterli olmaktadır. Erkekler yanlarında kendilerini taşıyabilen güçlü ve kendine güveni olan kadın görmek isterler. Bu özellikleri ise genel kanı olarak kendinden büyük kadınlarda gören erkekler de kendilerini böyle ilişkilerde oldukça mutlu hissetmektedir.

 

 

 

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments