in ,

Kil Maskesi Ne İşe Yarar

Kil maskesi özellikle kadınların sürekli olarak kullandığı bir cilt temizleme maskesidir. Tıkalı gözenekleri açar, cilde ferahlık getirir ve cilde temiz bir görüntü verir. Kil maskesi ne işe yarar diye soruyorsanız, bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

 

Güneş Lekelerini Giderir

Güneş lekeleri, ciltte büyü bir soruna yol açan ve istenmeyen lekelerdir. Güneş lekelerinden kurtulmak istiyorsanız, kil maskesi kullanabilir ve ciltteki güneş yanıklarından ve lekelerinden hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

 

Sivilce Oluşmasını Önler, Var Olan Sivilceleri Kapatır

Sivilce oluşmasını engellemek için kil maskesi kullanımı çok yaygın olan bir şeydir. Eğer sivilceleri kapatmak için kil maskesi kullanmak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey, bir yemek kaşığı beyaz kil ile beş damla çay ağacı yapını karıştırın ve daha sonra limon suyu ile üç çay kaşığı kadar yoğurt ilavesi yapın, bu şekilde sivilceleri kapatabilir ve sivilce oluşumundan kurtulabilirsiniz.

 

Ciltteki Yağ Üretimini Azaltır

Cildiniz çok yağlıysa ve bir türlü bu yağı azaltamadıysanız, cillteki yağ üretimini azaltmak için, kil maskesi yapıp kullanabilirsiniz. Ciltteki yağ üretimini büyük oranda engeller ve hatta yok eder. Bunun için yapmanız gereken tek şey, bir yemek kaşığı kırmızı kili, bir tatlı kaşığı elma suyu ile bir çay kaşığı vazelin iken karıştırın.

 

Siyah Noktalara İyi Gelir

Kil maskesi ne işe yarar diye soruyorsanız, siyah noktalar için kullanabilirsiniz. Siyah noktalar için kullanacağınız kil maskesi her anlamda cildinize iyi gelecektir. Uzun süreli kil maskesi kullanımı ciltte bulunan pek çok probleme karşı iyi gelebilmektedir. Kil maskesinin düzenli kullanımı ile siyah noktalarda çok ciddi azalmalar meydana gelebiliyor. Kil maskesi ne işe yarar diye soruyorsanız, en sık kullanım alanı budur diyebiliriz. Kil maskesi özellikle tıkalı gözenekleri açar ve büyük ölçüde temizler bu sayede pek çok anlamda ciltteki siyah noktalar temizlenmiş olur.

 

Temiz Bir Cilt İçin

Cildinizi ne kadar iyi temizliyor olursanız olun, temiz bir cilt her zaman yıkamayla mümkün olmayan bir şeydir. Cildinizin temiz görünmesini istiyorsanız, en büyük yardımcınız kil maskesi olabilir.

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments