in

Pirinç Maskesi Yapanların Yorumları

PİRİNÇ MASKESİ YAPANLARIN YORUMLARI

Pirinç Maskesi Yapanların Yorumları maske uygulamasından sonra vücuttaki gözeneklerin küçülmesi ve cilt lekelerinin ortadan kalktığı yönündedir. Pirinç içerisinde bol miktarda fitik asit vardır. Pirinç su ile temas ettikten sonra fitik asit hızla çözülmeye başlar. Fitik asitin vücut üzerinde peeling yapma ve siyah noktaları azaltıcı etkisi vardır. Genellikle siyah nokta problemi ile başı dertte olan kişiler ve çeşitli cilt lekelerinden şikayetçi olan kişiler pirinç maskesini tercih ediyor.

İçerik Tablosu

Pirinç Maskesi Nasıl Yapılıyor?

Piliç maskesini herkes evinde kolay bir şekilde yapabilir. Öncelikle bir su bardağı pirinci aynı ölçüdeki 2 bardak su ile haşlayalım. Pirinç haşlandıktan sonra lapa halini alana kadar beklemek gerekiyor. Pirinç lapa hale geldikten sonra ortalama 5-6 dakika beklemek gerekiyor. Lapa haldeki pirinç yüze sürüldükten sonra 25 dakika maske yapılacak bölgeye pirinç sürülür. Sonrasında ise ılık su ile yüzü güzelce durulamak gerekir. Pirinç Maskesi Yapanların Yorumları düzenli uygulamadan sonra gözle görülür bir fark olduğu şeklindedir.

Pirinç Maskesi Ne İşe Yarar?

Pirinç maskesi özellikle siyah nokta oluşumunu ve sivilce oluşumunu büyük oranda önlüyor. Pirinç Maskesi Yapanların Yorumları uygulanan maskenin cilde parlaklık verdiği ve kırışıklıkları da azalttığı yöndedir. Ayrıca pirinç maskesi yüzde bulunan kahverengi lekeler ile savaşmada etkilidir. Cilt güneşe maruz kalmadan önce uygulanacak pirinç maskesi güneş ışınlarından vücudu büyük oranda koruyacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments