in

Kirpikler Uzar Mı

kirpikler uzar mı

Çoğu kadın kirpik boylarının kısa olmasından şikayetçidir. Ya da doğal hali gayet uzun ve sağlıklı olsa da, yanma gibi bazı kazalar sonucu kirpiklerin boylarında kısalmalar yaşanmaktadır. Her iki durumda da kadınlar kirpikler uzar mı sorusuna yanıt aramaktadır.

Vücudumuzda yer alan tüylerin bir yaşam döngüsü vardır. Kirpiklerde farklı evrelerden oluşan bir yaşam döngüsüne sahiptir. Bu döngü kapsamında uzama, değişime uğrama ve duraklama dönemleri yer almaktadır. Ve normal bir süreçte döngüye bağlı olarak kirpiklerin uzaması mümkündür.

Kirpiklerinizin uzaması için kirpik köklerinizin hasar almamış olması önemlidir.  Eğer yanma gibi bazı kazalar sonucu kirpik kökleriniz hasar aldıysa kirpiklerinizin uzaması mümkün değildir. Eğer kirpikleriniz yapısal olarak kısa ve hacimsiz ise bazı kürler ve bakım uygulayarak uzamasını ve güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Bakım İle Kirpikler Uzar Mı

Kadınlar uzun ve hacimli kirpiklere sahip olabilmek için birçok yol deniyorlar. Rimel kullanmak ve son yıllarda ev kullanım tipleri ile takma kirpikler en çok başvurulan yöntemler arasında yer alıyor. Ancak bu yöntemler anlık ve geçici yöntemler. Bunu kalıcı olarak sağlayabilmek içinse iyi bir bakım yapmak gerekiyor.

Farklı birçok içerikte yapılan bakımlar ile kirpikler uzar mı diye merak ediyorsanız bunun mümkün olduğunu bilmelisiniz. Doğru bakım uygulamalarını düzenli şekilde yaptığınızda kirpiklerinizde hem hacimsel bir artış olacak hem de uzaması sağlanacaktır. Bunun için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

  • Kirpiklerinizi hacimli ve uzun göstermek için gün içerisinde yoğun bir rimel kullanımınız olabilir. Uyumadan önce kirpiklerinize yapmış olduğunuz makyajı mutlaka temizlemelisiniz. Doğru makyaj temizleme ürünleri ile derinlemesine bir temizlik yapmalısınız. Çünkü kullanmış olduğunuz rimeller ne kadar kaliteli olursa olsun, kıl köklerinde tıkanmalara ve sürekli olduğunda artık dökülmelere neden olmaktadır.
  • Uyumadan önde derinlemesine temizlemiş olduğunuz kirpik köklerinizi güçlendirmek için vazelin kullanabilirsiniz. İçerisinde yoğun miktarda e vitamini bulunan vazelini bir kulak çöpü yardımı ile kıl köklerinize uygulayabilirsiniz.
  • Hint ve badem yağı kılların güçlenmesi için tercih edilen en güçlü doğal yağlar arasında yer almaktadır. Kirpiklerinize bu yağlar ile kür yapabilirsiniz.

Kirpikler uzar mı diye merak ediyorsanız, eğer düzenli olarak bakımlarını yaparsanız ve temiz tutarsanız kirpiklerinizin uzadığını ve hacim kazandığını göreceksiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments