in

Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır

TAKMA KİRPİK NASIL ÇIKARILIR

Makyaj her kadının günlük olarak başvurduğu bir kişisel bakım ve güzelleşme yöntemidir. Makyaj uygulamasında en fazla dikkat edilen bölgeler dudak ve göz bölgeleridir. Her kadın için kirpiklerin hacimli olması ve yoğun olması tercih sebebidir. Fakat yapı itibariyle her kadın istediği kirpik yoğunluğuna sahip olamayabiliyor. Kadınların bu durumlarda imdadına takma kirpikler yetişiyor. Kirpik takma işlemi oldukça kolay olan kirpikler için Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır sorusu dönem dönem gündeme geliyor.

İçerik Tablosu

Takma Kirpik Çıkarma İşlemi

Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır sorusuna cevaben öncelikle göz bölgesinin uygun bir makyaj temizleyicisi ile temizlenmesi gerektiği cevabını verebiliriz. Sonrasında farklı bir pamuğa tekrar makyaj temizleyicisi dökülerek takma kirpiklerin diplerine pamukla ufak ufak masaj yapılır. Kirpiklerin yapıştırıcıları yumuşadıktan sonra kolay bir şekilde kirpikler çıkar. Kirpikler çıkarıldıktan sonra yapıştırıcı izleri için makyaj temizleyicileri kullanılabilir. Birçok takma kirpik standart üretilerek kullanıcılara istedikleri şekilde şekillendirme yapmasına imkân verilir.

Takma Kirpikleri Hangi Makyaj Malzemeleri Uygulanabilir?

Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır sorusu ile birlikte kirpikte hangi makyaj malzemelerinin uygulanabileceği soruları da soruluyor. Takma kirpiklere maskara kullanılması uygundur. Kirpiklerin daha doğal görünmesini sağlamak amacıyla maskara kullanılır. Zikzak şeklinde maskaranın uygulanması özellikle aralara ulaşması önemlidir. Ayrıca far ve eyeliner uygulamaları da kirpik yapıştırıldıktan sonra kullanılabilir. Koyu renkler tercih edilerek takma kirpiğin gizlenmesi kolay bir şekilde sağlanabilir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments