in

Köpek Neden Yemek Yemez, Neden İştahsızdır

Köpekler genel olarak insanlar gibi belirli dönemlerde iştahsız olabilirler. Bu dönemlerde köpek neden yemek yemez diye sorduğumuz da olur ancak bunun nedenlerini en doğru şekilde anlayabilmemiz için de yapmamız gerekenler bulunmaktadır. Öncelik olarak sorumluluğunu alan kişiler olarak üzerinize düşen köpeğinizi gözlem altında tutmanızdır.

Köpek neden yemek yemez diye düşünerek sürekli şekilde onu takip ettiğinizde durumu anlamlandırma şansınız da olur. Çünkü köpekler böyle bir şey yaşadıkları zamanlarda genel olarak yanında başka yeni tepkiler de vermektedirler. Bunlar da aslında olaya sebep olan nedenleri anlamanızda yardımcı etkenler olarak da görülebilmektedir. Köpekler genel olarak psikolojik ve fiziksel, her iki sebepten dolayı da yemek yemeyi azaltabilirler.

Köpeklerde İştahsızlık Nedenleri Nelerdir

Köpek neden yemek yemez diye bir araştırma yaptığımızda karşımıza çıkan nedenler bazen can sıkıcı da olabilir çünkü eğer köpeğiniz yemek yememekle beraber acı da çekiyorsa bu büyük bir sıkıntı olduğu anlamına gelmektedir. Herhangi bir hastalık ağrısı, kanser, bir travma ve benzeri durumların yaşanması da belirti olarak iştahsızlığı ve yemek yememe durumlarını getirebilmektedir.

Ayrıca köpeğinizin çok sevdiği birini kaybetmesi, birine karşı özlem duyması, yeni bir alana geçmiş olmanız gibi psikolojik sorunlar da başlıca etmenler arasında yer alan sorunlardandır. Çünkü köpeklerde bu gibi durumlara karşı oldukça hassas bir ruh hali içerisindedirler ve yine bizlere benzer olarak çok çabuk etkilenirler.

Köpeklerde İştahsızlık Sorunu İçin Ne Yapılmalı?

Eğer köpeğiniz bir süredir böyle bir durum içerisindeyse ve verdiğiniz mamaları yemeği kabul etmiyorsa öncelik olarak yapmanız gereken şey ona en sevdiği ve yerken en mutlu olduğu yemekten vermektir. Bu durum onun için caydırıcı olabilir.

Bunu da denemenize rağmen köpeğiniz hala yemek yemiyorsa daha uzun süre beklemeden bir uzmana görünmeniz ve gözlemlerinizi de eksiksiz olarak aktarmanız en önemli olanlardan birisidir. Çünkü doğru tanı için evcil hayvan sahiplerinin köpeklerini iyi takip etmesi gerekmektedir. Bu da bir sorun varsa erkenden anlaşılmasına ve ona göre müdahale edilmesine yardımcı olmaktadır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments