in

Koyu kahve saçın üstüne hangi renk tutar

Kadınlar için saçları ve onların renkleri oldukça önemli. Kadınların en güzel aksesuarlarından birisi olan saçlara yapılan değişimler onların ne kadar imaj sahibi olduğunu ve tarzını birebir ortaya koyuyor. Birçok kadın saç rengini değiştirmekten çok çekinirken, bazı kadınlar bu konuda çok cesur olabiliyor. Açık ve koyu tonlarda boyanan saçlarda renk tutturmak ve istenilen renge ulaşabilmek ise hayli zor oluyor. Özellikle evlerde kendi saçını kendi boyayan kadınların hangi boya üstüne ne renk kullanabilecekleri uzmanlık derecesinde bir konu oluyor. Bunun için bir kuaförden destek almak istemiyorsanız online sitelerde saç boyama konusunu araştırabilirsiniz. Koyu kahve bir saç rengine sahipseniz ve saçlarınızı boyamak istiyorsanız alternatiflerin neler olacağını bulabilirsiniz. Koyu kahve saçın üstüne hangi renk tutar diye merak ediyorsanız size bazı tüyolara verelim.

Eğer koyu kahve bir saç tonuna sahipseniz bu saçın üzerine tüm kahve tonlarını gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz. Ancak saç tonunuz koyu olduğu için açık ton kahvelerde istediğiniz performansa ilk boyamada ulaşamayacaksınız. Koyu bir saç tonu için aynı koyulukta ya da daha koyu uygulamalar ilk boyama da sonuç verecektir. Bunun için koyu kahve saçın üstüne hangi renk tutar diye merak edenler için koyu kumral, kestane, sıcak çikolata, patlıcan moru ve kızıl renklerini uygulayabilirsiniz.

Koyu kahve üzerine açık tonlar tutar mı?

Koyu saç tonların sahipseniz ve bu koyuluktan sıkıldıysanız daha açık ve sıcak tonlar tercih edeceksiniz. Ancak bu elbette bu kadar kolay bir işlem olmayacktır. Çünkü koyu kahve tonlarından tek bir boya ile açık tonlara dönmeniz söz konusu değildir. Koyu tonlar açık boyaları absorbe edeceği için siz ne kadar açık renge boyarsanız boyayın, yine saçınızın koyuluğu kalmaya devam edecektir. Koyu kahve saçın üstüne hangi renk tutar diyorsanız, ancak bu koyuluğa denk veya ondan daha koyu olan tonların tutacağını bilmelisiniz. Eğer koyu kahveden daha açık tonlar istiyorsanız bunun için saçlarınızda öncelikle açma işlemi yaptırmalısınız.

Koyu kahve saçın üstüne hangi renk tutar, açık tonlarla boyayabilir miyim diyenler öncelikle saçlarını açarak koyuluktan kurtarmalıdır. Açılan saçlar üzerine istediğiniz rengi boyamak ve tutturmak çok daha kolaydır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments