in

ÜzücüÜzücü

Kınalı Saç Boya Tutar Mı?

Kınalı Saç Boya Tutar Mı?

Orijinal saç renginden sıkılan ve bir hataya düşerek saçına kına yakan sizler, daha sonra boyayıp boyayamayacağınızı sıklıkla soruyorsunuz. Hatta kendinizde uygulamaya kalkarak tekrardan hatalı işlemlere bile kalkışanlarınız var aranızda. Fakat kınalı saç için herhangi bir boya işlemi gerçekleştirmek neredeyse imkansızdır. Çünkü normal kullandığınız el kınalarının içerisinde yer alan bileşenler, saça iyice yapıştığı için bundan yıkayarak kurtulmak imkansızdır. Kına yakılmış bir saçın üzerine boya yapmak ise saçınıza çok önemli zararlar vermekte ve renk olarak hiçbir zaman istediğiniz verim sağlanamamaktadır.

Kına kullanmayı düşünen kadınların en sık sordukları soruların başında kınalı saç boya tutar mı sorusudur? Saçlarının sağlığı açısında kına yakmak isteyen ancak eğer istediği renge ulaşamazsa tekrar bunun üzerine boya yapıp yapamayacağınız soran kadınlar için çok net bir cevap vardır,  oda kınalı saçın üzerine boya yapılamayacağıdır.

 

Kınalı Saçı Tekrar Boyayabilmek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Kınalı saçın üzerine herhangi bir boyama işlemi gerçekleştirilemeyeceğini ve sizler tarafından uygulanan herhangi bir uygulamanın hüsranla son bulacağını daha önce de söylemiştik. Bu durumda kınalı saça boyama yapmadan önce gerçekleştirmeniz gereken ilk adım, saçın kınalı bölümlerinin tekrar uzamasını beklemek ve onları en hızlı şekilde kestirmektedir. Çünkü saçınızda en ufak bir kına parçasının dahi kalmaması boyanın saçınızda durabilmesi için çok önemlidir. Daha sonra kınadan tamamen kurtulduğunuzu anladığınız an istediğiniz şekilde boyayabilirsiniz. Çünkü kınanın içinde bulunan kimyasal etmenler gitmiş ve saçınız eski haline dönmüştür. Aslında önemli olan görüntünüz konusunda bu kadar net ve kesin kararlar vermemeniz. Daha sonra geri dönüşlerde oldukça sorun yaşayabilirsiniz. Uzun lafın kısası kınalı saçı anında boyamak imkansız fakat ilerleyen dönemlerde kolaylıkla boyayabilmek mümkündür.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments