in

Krema Yerine Ne Kullanılır? Evde Krema Yerine Ne Yapılır?

Artık mutfağımızda yemeklerimizi lezzetlendirmek için farklı birçok arifin içinde krema kullanıyoruz. Tatlılarla birlikte yemeklere de hem lezzet olarak hem de görsel olarak farklar katan kremaları kullanırken çoğunlukla marketlerde satılan ürünleri tercih ediyoruz. Ancak hepimiz de biliyoruz ki bu hazır kremalar yerine aslında evde kendimiz de lezzetli karışımlar hazırlayabiliriz. Krema yerine ne kullanılır diye merak eden mutfak tutkunları için bazı alternatifler verelim.

Sütten krema yapımı

Hazır kullanmış olduğunuz kremalara en yakın olan lezzetler süt ile yapılan tariflerdir. Krema yerine ne kullanılır diyenler için ilk önerimiz süt ve tereyağından elde edilecek olan hem sağlıklı hem de lezzetli krema alternatifidir. Bunun için dilerseniz günlük süt, dilerseniz de pastörize süt kullanabilirsiniz. Yarım bardak süt içerisine 83 gr eritilmiş tereyağı karıştırarak oldukça yoğun bir krema elde edebilirsiniz.

Süzme peynir ile krema yapımı

Hazır olarak satılan kremalardan hem çok daha sağlıklı hem de çok daha lezzetli kremalar hazırlaya bilmeniz için süzme peynir, un ve su karışımı kullanılmaktadır. Süzme peyniri suyun içinde iyice ezdikten sonra karışıma un ilave ederek yoğun kıvamda bir krema hazırlayabilirsiniz. Bu kremanın içerisine damak tadınıza ve sevdiğiniz lezzetlere göre farklı baharatlar ekleyebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz bu kremalı makarnalarınızda ve tavuk yemeklerinizde keyifle kullanabilirsiniz. Krema yerine ne kullanılır diye araştıranların en çok tercih etmiş olduğu yöntemlerden birisi de bu krema türüdür.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments