in

HarikaHarika SevdimSevdim AnlamadımAnlamadım

Nişasta Yerine Ne Kullanılır? Nişasta Yerine Kullanılabilecek Malzemeler

Çoğunlukla tatlılarda kullanmak üzere bazen evlerimizde nişastaların yokluğu ile dumura uğrarız. Nişastayı marketten alma yahut komşudan isteme şansımızın olmadığı zamanlarda ise nişasta yerine kullanabilecek birçok malzeme bulunmaktadır. Eğer sizde tariflerinizi nişastasız olsa bile tamamlamak istiyorsanız, nişasta yerine ne kullanılır adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

İçerik Tablosu

Nişasta Yerine Ne Kullanılır, Un ile Tariflerinizi Tamamlayın

En çok muhallebi yapımından karşılaştığımız nişasta olmaması sorunu ile bazen gerçekten bu durumu nasıl çözebileceğimizi düşünürüz. Normal un ile rahatlıkla bu problemi çözebiliriz. Yemek tariflerimizi biraz katılaştırsada, un her zaman için harika bir nişasta alternatifidir. Nişasta yoksa evinizde kesinlikle un bulunacaktır.

Pirinç Unu, Nişasta İçin Muhteşem Bir Alternatif

Pirinç unu buğday, mısır, çavdar unu kullananlar için biraz uzak bir tür olarak gözükebilir. Asıl olan ise pirinç unu birçok undan daha faydalı ve doğal olan muhteşem bir un türüdür. Nişasta yerine ne kullanılır sorusuna diğer bir yanıt ise pirinç unudur. Evlerimizde nişasta yokluğunda rahatlıkla pirinç unu kullanabiliriz. Tariflerimize lezzeti ile eşlik edecek pirinç unu nişastanın yerini dolduracaktır.

Ararot İle Artık Nişastaya İhtiyaç Duymayacaksınız

Diğer adıyla arrowroot tozu olan bu nişastaya benzer malzeme sosları, yiyecekleri ve çorbaları katılaştırmak için kullanılır. Sadece kullanım alanları bunlar ile sınırlı olmayana ararot, nişasta yerine ne kullanılır sorusuna verilebilecek harika bir yanıttır. Ararot tozu ile nişasta yokluğunda tariflerinizi rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments