in

Kuaföre ağdaya gitmeden önce yapılması gerekenler

Kadınların hayatında olmaz olmaz bakım uygulamalarının başında ağda geliyor. Eski dönemlerde birçok kadının evde kendi imkanları ile yapmaya çalıştığı ağdalar artık kuaför ve güzellik salonlarında çok daha kapsamlı ve sağlıklı bir şekilde yapılıyor. Evde yapılan ağdalar çoğu kez talihsiz deneyimler oluyor. Hem çok uzun zaman alan, hem de tam temizlik sağlayamayan ev ağdaları yerine kuaförde ağda yaptırabilirsiniz. 1414

Kuaföre ağdaya gitmeden önce yapılması gerekenler hakkında verilen önerileri uyguladığınızda hem daha sağlıklı hem de daha hızlı ve kolay bir ağda işleminiz olacaktır. Bunun için öncelikle bilmeniz gereken ağda öncesi tüylerinizin ideal uzunlukta olmasıdır. Ne çok kısa ne de çok uzun tüyler ağda için ideal değildir. Eğer tüyleriniz çok uzamışsa kuaföre ağdaya gitmeden önce onları biraz kısaltmanızda fayda olacaktır. Ya da çok kısa tüyleriniz varsa bir süre daha bekleyerek onların ideal ağda boyutuna gelmesini bekleyebilirsiniz.

Kuaföre ağdaya gitmeden önce yapılması gerekenler arasında ağda yapılacak olan bölgeyi iyi bir şekilde temizlemeniz geliyor. Su ve sabun ile ağda bölgesini temizlemeniz daha sağlıklı bir ağda için önemli bir adım oluyor.

Kuaföre ağdaya gitmeden önce yapılması gerekenler arasında en çok dikkat etmeniz gereken konu ise hiç şüphesiz en steril ortamlarda çalışan, en temiz olan ve en kaliteli ağda malzemelerini kullanan kuaförleri seçmek oluyor. Kuaför seçimi ağda gibi önemli bir konuda en çok dikkat edilmesi gereken konu olarak karşımıza çıkıyor. Ağda işleminizin steril bir ortamda yapılması sağlığınız açısından önem taşıyor. Aynı zamanda gitmiş olduğunuz kuaförlerde ağda yapan kişilerin bu konuda deneyimli e bilgili olması gerekiyor. Çünkü sir ağda uygulamalarında vücut yanmaları yaşanabiliyor. Yine hatalı yapıştırma ve çekme sonucunda vücudunuzda beklenmedik ve istenmeyen deformeler oluşabiliyor.

Kuaförde yapılan ağda sonrası bakım

Kuaföre ağdaya gitmeden önce yapılması gerekenler kadar ağdadan sonra yapılması gerekenler konusunda da bilgi sahibi olmalısınız. Ağda vücudunuzu tahriş edebilen bir işlemdir. Bunun için ağda sonrasında nemlendirici bir krem ya da yağ ile cildinizi yumuşatmalısınız. Kuaförünüzün önereceği bir süre boyunca ağda sonrasında vücudunuzun suya değmemesi önemli olacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments