in

Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Kış mevsiminde ortaya çıkan çeşitli bakteriler sebebiyle oluşan hastalıklarda kuru öksürük ortaya çıkmaktadır. Basit hastalıkların habercisi olabileceği gibi daha ciddi sayılabilecek hastalıklarda da bu belirti oluşmaktadır. Sıkça yaşanabiliyor olması sebebiyle birçok kişi ilk aşamada ciddi hastalıklardan şüphelenmemekte ve kuru öksürüğe ne iyi gelir sorusunu sormakta ve geçici çözümler uygulama yolunu seçmektedir. Eğer bu tavsiyeleri uyguladıysanız ve öksürük devam etmekteyse, mutlaka doktora danışmanız tavsiye edilir.

Öksürüğe İyi Gelen Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Yaşlılarda, orta yaşlılarda ve çocuklarda yaşanan öksürüğün farklı sebepleri olabilmektedir. Ancak öksürüğe iyi gelen şeyler ise genel olarak; zencefil, ayva çayı, yaseminli portakal çayı, sütlü bal, pastil olmaktadır. Bu tür sıvıların tüketilmesiyle öksürük belirli ölçüde geçirilmekte ve aynı zamanda öksürük sebebiyle boğazda oluşan tahriş hafifletilebilmektedir.

Kuru öksürüğe ne iyi gelir sorusunun bir diğer cevabı da çeşitli yöntemlerden oluşmaktadır. Bu yöntemlerin başında, oturulan odanın havalandırılması gelir. Ayrıca, yine aynı sebep için odanın havasını nemlendirici ürünlerin kullanılması da tavsiye edilmektedir. Özellikle kış aylarında, bağışıklığın hastalıklara elverişli hale gelmesi sebebiyle, soğuk ortamlarda bulunmaktan kaçınılması da önerilmektedir. Parfümlere olan alerji de öksürüğün sebebi olabilmektedir. Bu gibi durumlarda ortamın ilgili kokudan arındırılması veya kişi parfümü kullanıyorsa, ara vermesi gerekir. Bazı durumlarda, buhar cihazı solumanın da öksürüğe iyi geldiği belirtilmektedir. Sigara ve bu tür ürünlerden uzak kalmanın öksürüğe doğrudan etki yaptığı da bilinmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments