in

SevdimSevdim HarikaHarika AnlamadımAnlamadım ŞaşırtıcıŞaşırtıcı SevmedimSevmedim ÜzücüÜzücü

Matofin 500 mg ile zayiflayanlar – Matofin zayıflatır mı?

Şeker hastasıysanız veya şeker hastası olması eğiliminiz varsa hayat sizin için biraz daha zorlaşacaktır. Bunun yanı sıra şeker hastalığı sonucu oluşan kandaki glukoz miktarının kontrol edilememesi şeker hastaları kilo almaya çok yatkındırlar. Hem tip 1 hem tip 2 şeker hastaları her zaman kilo almalarından ve bu kiloları verememelerinden şikayetçidirler. Bu sorunu çözmek için ise kan şekeri kontrol eden ilaçlar şeker hastalığında kullanıldığından bazı hastaların kilo vermesini sağlamaktadır. Bu ilaçlardan biri olan Matofin 500 mg şeker hastalığı tedavisinde kullanılmaktadır.  Şeker hastası olup Matofin 500 mg ile zayiflayanlar toplum içerisinde oldukça yüksek sayıdadırlar.

Matofin 500 mg nasıl zayıflatır?

Matofin 500 mg ile zayiflayanlar, bu ilacı kullanarak kandaki şeker oranlarını düşürebilmektedirler. Kandaki insulin direncini yükseltmenin en etkili yolu kilo vermekten geçer. Standartlara göre fazla kilolu insanlarda insulin direnci azalmaktadır ve kilolu insanlar bu yüzden şeker hastalığından oldukça çok etkilenirler. Diğer bir durumda ise eğer hasta kilo vermeye başlarda insulin direnci oldukça yükselecektir. Fazla kilolar verildikçe vücut yeterli derecede insulin üretir duruma gelmektedir. Matofin 500 mg ise bunu yapay yollarla şeker hastalarının yahut hasta olma eğilimleri olan insanların vücutlarında gerçekleştirmektedir.

 

Şeker hastaları büyük oranla insulin dirençlerini artırana kadar bu ilacı kullanmaktadırlar. İlacın kullanımına başlayan şeker hastaları ortalama 6 ay içerisinde ilacın etkilerini vücutlarında görmeye başlayacaklardır. Dahası hasta başlangıçtaki kilosuna oranlar %10 şeklinde zayıflayabilirse tedavi olumlu yanıt vermiş demektir.

Matofin 500 mg ile zayiflayanlar, en çok ilacı bıraktıktan sonraki dönemde yeniden kilo almaktan korkmaktadırlar. Genellikle ilaç bırakılsa bile düzenli ve dengeli beslenen hastalarda yeni kilo alımı görülmez.

Matofin 500 mg nasıl alınır? Hangi doktordan randevu almalıyım?

 

 

Eğer fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz ve diyetler sonucunda da kilo veremiyorsanız, doktora görünmenizde fayda bulunmakta. Hastaneden randevu alırken ise endokrinoloji alanına başvurabilirsiniz. Doktor muayenesinden muhtemelen sonuçlarınız da kilo verememenizin nedeni öğrenebilirsiniz. Eğer şeker hastalığı başlangıcı bulunuyorsa doktorunuz size Matofin 500 mg ilacını yazabilir.

Matofin 500 mg ilacını ise nasıl kullanacağınızı ve dozunu doktorunuzdan öğrenebilirsiniz. Matofin 500 mg ile zayiflayanlar, ilaç tedavisi esnasında ve bitiminde de kan şekeri seyri izlenmelidir.

Subscribe
Bildir
guest

4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Necla
Necla
2 yıl önce

Motorin kesinlikle zayıflatıyor 15 gunde kendiliginden 5 kilo verdim ve devam ediyor

Esen
Esen
Reply to  Necla
2 yıl önce

Motorin derken? 🙂

özlem
özlem
Reply to  Necla
2 yıl önce

merhaba,

aç karnına mı kullanıyorsunuz ?
günde 1 tablet mi ?
mide bulantısı ishal yaptı mı?

Rdzz
Rdzz
Reply to  özlem
2 yıl önce

Yemeklerden 15 dk sonra 1 tane

Kezban
Kezban
Reply to  Rdzz
6 ay önce

Bana doktorum Sabah akşam 1yemeklerle içiyorum