in

Mor Şampuanla Saçım Mor Oldu

Mor Şampuanla Saçım Mor Oldu

Mor şampuan kullanan kişilerin, “ Mor şampuan saçımı mor yaptı nasıl düzelir?” Gibi sorularla çok fazla karşılaşabiliyoruz. Mor şampuanı saçınızda fazla beklettiğinizde, saçınızda mor renkli yansımalar oluşabilir. Ancak bu konuda hiçbir endişeniz olmasın. 1-2 yıkamadan sonra saçınızı griye sonrasında ise sarıya dönecektir. Bu sayede mor yansımalarda ortadan kalkarak saçınızda artık görülmeyecektir. Mor şampuan kullandıktan sonra saçınızı bol su ile yıkamanız gerekir. Mor şampuan kullanımı, çok zor bir işlem değildir. Mor şampuanı saçınızda uygulamak için saçınızı yıkamanız yeterlidir.

Mor şampuan kullanan kişilerin yorumlarına göre, ilk boyama sonrasında kullanmak, rengin solmaması açısından önemli olduğu söyleniyor. Mor şampuan kullanımını bir süre kullanmanız yeterli olacaktır. Çünkü bu şampuanı çok fazla kullandığınız takdirde saçlarınızı sertleştirebilir. Mor şampuanı saçlarınızda çok bekletmemeniz gerekir, normal şampuan gibi uygulayarak bol su ile durulamanız gerekiyor.

Mor şampuan, sarı ve gri renkli saçların uzun süre bu tonlarda olması için, farklı renklerdeki yansımaların engellenmesi için kullanılır. Saçların boyanmasından sonra, bir süre kullanmak hem saçınızı daha bakımlı ve canlı gösterecektir hem de saçınızda oluşacak turuncu yansımaları engelleyerek hoş bir görünüm verecektir.

Mor şampuan kullanan bir diğer kişinin yorumu da, sarı ve gri renklere boyanan saçlarda, istenmeyen yansımaların oluşmaması için mor şampuanın çok faydası olduğunu ifade etti. Mor pigmentler açık renkli saçlar ile birleştiği zaman kızıl yansımaları ortadan kaldırarak saçın kül renginde bir görünüm kazanmasını sağlar. Sizde saçınızı gri ya da sarı renge boyatmak istiyorsanız, boyama sonrasında mor şampuan kullanarak saçınızda kızıl ve turuncu renkte yansıma oluşumunu engelleyin.

Mor şampuanı, uzun süre önce boyanmış saçlar için de kullanabilirsiniz. Saçlarınızda kızıl yansımalar varsa da aynı şekilde uygulayabilirsiniz. Bu şampuanı düzenli olarak kullandığınız zaman, saçınızda olan yansımalar ortadan kalkacaktır. İlk boyamadan sonra bu şampuanı kullanmanız ise, kullanan kişilerin yorumuna göre, yansımaların oluşmasını engelleyerek saçlarınızın daha canlı durmasını sağlar. Şampuanı saçlarınıza dökerek, köpükleme işlemi sonrasında bol su ile durulama işlemini yapmanız gerekmektedir.

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments