in

Pırasa yemeğinin yanına ne gider

Kış mevsiminin vazgeçilmez yemeklerinden birisi de pırasadır. Hem lezzeti hem de faydalı ve besleyici yapısı ile kış mevsiminde sık sık sofralarımızı şenlendiriyor. Oldukça hafifi olan pırasa yemeği tek başına tüketildiğinde pek doyurucu olmayacaktır. Yanında hazırlayacağınız farklı lezzetler ile birleştiğinde hem doyurucu hem de besleyici olacaktır. Peki, sofraların en çok sevileni ve çocukların severek tükettiği pırasa yemeğinin yanına ne gider? Pırasa yapmak istediğiniz gün lezzetli ve göze hitap eden bir menü hazırlamak için neler yapabileceğiniz konusunda size bazı tüyolar verelim.

İçerik Tablosu

Pırasa yemeği genellikle zeytinyağlı olarak hazırlanıyor. Bazen kıyma ile etli olarak ta hazırlanıyor olsa da, en yaygın tüketimi zeytinyağlı pırasa olarak tercih ediliyor. Zeytinyağlı pırasa yemeğinin yanına ne gider ne gider, pırasa ile doyurucu ve lezzetli menüler nasıl hazırlanır işte seçenekler;

Yoğurtlu çorba ve pırasa

Pırasa kış sofralarında ana yemek olarak tercih ediliyor. Ana yemekten önce tüketilmesi gereken bir çorba çeşidi mutlaka bulunuyor. Özellikle kış mevsiminde severek yenilen zeytinyağlı pırasa yemeğinin yanında sıcak ve bol naneli bir yoğurtlu çorba hazırlayabilirsiniz. Pırasa yemeğine geçmeden sıcak bir kase yoğurtlu çorba ile muhteşem bir başlangıç yapabilirsiniz.

Tarhana çorbası ve pırasa

Pırasa yemeğinin yanına farklı bir çorba arayışındaysanız kış mevsiminin en besleyici çorbalarından olan mis kokulu bir tahrana çorbası yapabilirsiniz. Yine bol naneli ve bol kırmızı biberli bir kase tarhana çorbasının ardından pırasa yemeğinizi keyifle tüketebilirsiniz.

Yoğurtlu köfte ve pırasa yemeği

Kış sofralarınızda pırasa yemeğine eşlik etsin ev bir lezzet şöleni yaşatsın istiyorsanız hem atıştırmalık olan hem de enfes bir lezzet sahip olan yoğurtlu köfte yapabilirsiniz. Misket şeklinde hazırladığınız köftelerinizin üzerin sarımsaklı ya da sade yoğurt tercih edebilirsiniz. Yanına alacağınız bir tabak zeytinyağlı pırasa ile birlikte lezzetli bir öğün yapabilirsiniz. Pırasa yemeğinin yanına ne gider diyenler için bu farklı seçenek oldukça sık tercih ediliyor.

Acılı tavuk kanat ve pırasa

Zeytinyağlı pırasa yemeği çoğu kez meze ve atıştırmalık olarak ta tercih edilebiliyor. Özellikle acılı olarak yapılan tavuk kanat ızgaraların yanına alınan bir tabak zeytinyağlı pırasa yemeği ile muhteşem bir öğün planlayabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments