in

Barbunyanın yanına ne gider

Yaz aylarının en vazgeçilmez yemeklerinden birisi de şüphesiz ki barbunyadır. Zeytinyağlı olarak hazırlanan barbunya yemeği tek başına bile muhteşem bir öğün olabiliyor. Barbunya tutkunları için tek başına bile yeterli gelen barbunyayı tek başına tüketmek istemeyenler yanına en çok yakışacak olan yemeği ya da salatayı merak ediyor. Barbunyanın yanına ne gider, barbunya en çok hangi yemeklerin yanına yakışır sorusuna yanıt arayanlar için birkaç önerimiz olacak.

İçerik Tablosu

Barbunyanın yanına ne gider sorusunu yanıtlamadan önce şunu bilmelisiniz ki barbunyayı her mevsim tüketebilirsiniz. Elbette bir yaz sebzesi olan barbunyanın en taze halini ağustos ve eylül aylarında bulabilirsiniz. Bu aylarda tüm kış boyunca tüketeceğiniz barbunyaları buzluklarda saklamak üzere hazırlayabilirsiniz. Ve böylece kış aylarında da en lezzetli barbunya yemeklerini masanızdan eksik etmezsiniz.

Zeytinyağlı barbunya yemeğini tek başına tüketebilirsiniz ama yanına yapacağınız bazı lezzetlerle çok daha lezzetli ve keyifli bir hale getirebilirsiniz. Barbunyanın yanına ne gider sorusuna verilebilecek en güzel yanıtlar işte şu şekildedir;

Pirinç pilavı

Barbunyanın en çok tüketilen hali zeytinyağlı barbunya yemeğidir. Çok hafif sulu olan bu salçalı yemeğin yanına yakışan en birinci lezzet pirinç pilavı olacaktır. Pirinç pilavı ve barbunya ile tek bir öğünü hem çok lezzetli hem de sağlıklı bir öğün olarak tercih edebilirsiniz.

Makarna

Ana yemekleri tek başına tüketmeyi sevmeyen ve mutlaka yanında makarna ya da pilav türü bir tamamlayıcı olmalı diyenler için zeytinyağlı barbunya yanına makarna tercih edilebilir. Barbunyanın yanına ne gider diye merak edenler için önerimiz sade makarna olacaktır. Zeytinyağlı barbunya salçalı olduğu için makarnayı sade hazırlamanızı öneriyoruz.

Yoğurtlu atıştırmalıklar

Barbunyanın zeytinyağlı lezzetinin en güzel tamamlayıcılarından birisi olarak yoğurt tercih edebilirsiniz. Yoğurtlu ve soğuk bir çorba ya da cacık ile barbunyanın muhteşem uyumunu denemelisiniz. Ya da susuz olarak tabağınıza aldığınız barbunya yemeğinin yanına koyacağınız birkaç kaşık süzme yoğurt ile çok özel bir lezzet yakalayabilirsiniz.

Çoban salata

Yaz mevsiminin en güzel lezzetlerinden birisi olan zeytinyağlı barbunya soğuk ta yenebilen bir yemektir. Yaz günlerinde öğünü hafif atlatmak isteyenler için barbunya ile birlikte çoban salata tercih edilebilir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments