in

Saç Botoksu Yaptıranların Yorumları

saç botoksu

Saçlar kadınların en önemli aksesuarlarıdır. Her zaman kolay şekil alabilen ve bakımlı saçlara sahip olmak isteyen kadınlar bunun için farklı yöntemler denemektedir. Son dönemlerde sıklıkla duyduğumuz saç botoksunun nasıl bir etkiye sahip olduğu ve ne işe yaradığı ise hep merak konusudur. Saçlarına bakım yaptırmak isteyen kadınlar, saç botoksu yaptıranların yorumları konusunda bir araştırma içerisindedirler.

Saç botoksu yaptıranlar bu uygulama sayesinde saçlarında ne tür iyileşmeler olduğunu dijital alanlarda paylaşıyorlar. Bu yorumlara bakıldığında çoğunluğu bu uygulamadan memnun kalan insanlardan oluşuyor. Peki, nedir bu saç botoksu? Nasıl yapılır ve saçlarınıza sağladığı olumlu etkiler nelerdir?

Saç Botoksu Nedir?

Botoks denildiğinde hep yüze uygulanan ve gençleştirici etkisi olan uygulamalar gelse de saçlara uygulanan bir modeli de vardır. Saçları kolay şekil almayan, yıpranmış olan, soluk ve cansız duran kadınların başvurduğu bu yöntem sayesinde saçların beslenmesi ve hacim kazanması sağlanıyor. Botoks içerisinde B5 vitamini, E vitamini, argan yağı, kolajen, glioksilik asit ve Hindistan cevizi yağı gibi çok faydalı karışımlar bulunuyor. Bu karışımlar saça uygulandığında artık cansız, güçsüz ve mat olan yıpranmış saçlar bir süre sonra kendisini toparlamaya ve sağlıklı bir hal almaya başlıyor.

Saç Botoksu Mu, Keratin Mi?

Saç botoksu ve keratin uygulamaları kadınların daha sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak için başvurdukları en güvenilir saç bakım yöntemleridir. Ancak iki bakım uygulaması arasında bazı farklılıklar vardır.

Keratin botoksa göre içerisinde biraz daha fazla kimyasal bulunduran bir malzemedir. Bu nedenle botoks uygulamalarının her zaman daha faydalı ve daha doğal olduğu biliniyor. Saçlarınıza kolay şekil vermek ve yumuşak, canlı ve hacimli saçlara kavuşmak istiyorsanız 3 ila 4 ay aralıklarında saçlarınıza botoks uygulaması yaptırabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments