in

Keratin bakımı nedir nasıl yapılır

Keratin Nedir

Keratin bakımı nedir ve nasıl yapılır diye merak edenler için öncelikli olarak keratinin ne olduğunu kışça açıklayalım. Keratin insanların derisinde, tırnaklarında, saçlarında ve dişlerinde bulunan bir maddedir. Bulunduğu her yerde dayanıklılığı artıran bu madde sayesinde saçlarınız çok daha dayanıklı, sağlıklı ve parlak olacaktır.

Sürekli olarak boyaya, föne, maşaya ve düzleştiriciye maruz kalan saçlar dayanıklılığını yitirerek sağlıksızlaşır. Eğer düzenli olarak ihtiyacı olan besinleri ve dayanıklılığı veremezseniz bir süre sonra mat, hacimsiz ve çok sağlıksız saçlara sahip olabilirsiniz. Eğer saçlarınızın hep parlak, güçlü ve canlı görünmesini istiyorsanız düzenli olarak keratin bakım yapmalı ya da yaptırmalısınız. Böylece zamanla yıpranan ve gücünü kaybeden saçlarınıza ihtiyacı olan besini vererek onu daha dayanıklı ve güçlü bir hale getirebilirsiniz.

Keratinin ne olduğunu öğrendikten sonra artık Keratin bakımı nedir konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Saçlarınız için yaptıracağınız keratin bakımlar sayesinde saçlarınıza keratin yüklemesi yapılır. Ve böylelikle saçlarınız daha güç, dirençli ve sağlıklı olur.

Keratin bakımı nasıl yapılır

Keratin bakımı nedir ve nasıl yapılır diye merak edenler için, saçınıza güçlü ve hacimli bir hava yaratmak istiyorsanız bu konuda bilgi sahibi olmalısınız. Çünkü saçlar için en önemli ihtiyaçlardan birisi olan keratin, ancak keratin bakımları ile saçlara yüklenir. Belirli aralıklarda yapılması gereken keratin bakımları sayesinde saçlarınız her zaman dolgun ve göz alıcı olabilir.

Keratin bakım genellikle kuaförlerde yapılan profesyonel bir uygulama olarak biliniyor. Sürekli gittiğiniz kuaförünüze gidebilir ve keratin bakım yaptırmak istediğiniz söyleyebilirsiniz. Kuaförler tarafından keratin maddesi saçlarınıza uygulanır ve en az 3 ay kadar bir süre bu keratin bakımın saçlarınıza olumlu etkileri devam eder.

Eğer evde kendini zkeratin bakım yapmak istiyorsanız bu da artık oldukça kolay ve mümn olan bir durumdur. Sektörde farklı markalar altında satılan keratin malzemesinden satın alabilirsiniz. Ve evde kendiniz bu keratin yüklemesini saçlarınıza yapabilirsiniz. Her marka ürün üzerinde yazan kullanım şekline uygun olarak keratin bakımlarınızı kendi imkanlarınızla çok daha ucuza mal edebilirsiniz. Yine en az 3 ay aralıklarla bu bakımları ihmal etmemelisiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments