in

Saç Boyandıktan Kaç Dakika Sonra Yıkanır?

Saç Boyandıktan Sonra Kaç Dakika Sonra Yıkanır?

Birçok kadın saçlarını kuaförlere emanet ederken birçoğumuzda evde kendi boyamızı kendimiz yapmayı tercih ediyoruz. Özellikle tek renk boya tercihe den kadınlar için evde saç boyamak hem maliyet olarak çok daha uygun hem de daha kolay olabiliyor. Bu konuda bazı detayları bildiğinizde bu işi kolaylıkla kendiniz yapabilirsiniz.

Evde kendi saçını kendi boyamak isteyen kadınların en çok merak ettiği soruların başında saç boyandıktan sonra kaç dakika sonra yıkanır sorusu geliyor. Bu durum hakkında aslı belli olmayan birçok rivayet bulunmaktadır. Hele ki eski dönemlerde saçını boyayarak 5 dakika içerisinde yıkamaya kalkışan insanlar bile vardır. Saç boyasının saç yüzeyine iyice nüfuz edebilmesi ve saç tellerinizde kalıcılık kazanabilmesi için yaklaşık 40-45 dakika boyunca saçınızda kalması şarttır. Aksi taktirde kullanılan üründen verim alamazsınız. Çok olması durumunda da saçınızda yıpranmalara ve dökülmelere neden olabilmektedir. Kısacası saçınızı boyadıktan sonra 40 dakikadan az, 45 dakikadan fazla da boyayı saçlarınızda tutmayın.

 

Saç Boyası Çok Durursa Nelere Sebep Olabilir?

Saç boyası sürdükten sonra ne kadar kalması gerektiği konusunda her zaman kafa karışıklığı yaşadığınızı biliyorum. Sıklıkla gelen sorular arasında saç boyasının ne gibi zararları olduğu ve saç yüzeyinde fazla kalırsa nelere sebep olabileceği yer almaktadır. Saçınız için güzel bir görünüşe neden olan saç boyalarınız içerisinde yer alan kimyasallar nedeniyle bazı durumlarda zararlı olabilmektedir. Özellikle saç boyasının uygulanmasının ardından 45 dakikadan fazla durması, cildinizde soyulmalara ve kepek oluşumuna neden olabilmektedir. Ayrıca saç telleriniz için oldukça zararlı olan saç boyasının fazla kalması, dökülmelere ve saçlarda zayıflamalara neden olmaktadır. Uzun lafın kısası saçlarınızın güzel bir görünüm kazanabilmesi için satın aldığınız ve uyguladığınız boyalarının saç derinizde 45 dakikadan fazla tutmanız halinde kötü sonuçlara neden olacağını unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments