in

Salatalık Kilo Aldırır Mı ?

SALATALIK KİLO ALDIRIR MI?

Herkes tarafından sebze olduğu düşünülse de aslında bir meyve olan salatalık, özellikle yaz aylarında herkes tarafından bol bol tüketilir. Hem besleyici hem de antioksidan yönünden zengin olan salatalık tüketenler, kilo alma endişesine hiç kapılmasın! En önemli özelliklerinden biri kalorisinin çok düşük olması olan salatalık, kilo aldırmaz.

Kilo vermek isteyenlerin yapması gereken şey, çok hareket edip az kalori almaktır. Az kalori alarak hem cildinizi güzelleştirmek hem antioksidanlarla yenilenmek hem de karnınızı tok tutmak isterseniz salatalık tam da aradığınız yiyecektir aslında. Bir tanesi yalnızca 14 kalori olan salatalık, kilo aldırmaz aksine kilo vermek isteyenlere yardım eder. Yağsız bir meyve olup antioksidan özelliği olduğundan, kilo almadan ödem atmak isterseniz diyet programlarınızda mutlaka salatalığa yer verebilirsiniz.

Sade yiyebildiğiniz gibi yaz için ideal hafif salatalar da yapabilirsiniz, tabii ki bu noktada diyet programınıza uyumlu olması oldukça önemli. Salatalığı sandviçlerinizin, yoğurdunuzun içinde de çok iyi gider. Birçok şekilde tüketebileceğiniz salatalık besin değeri yüksek ama kalorisi düşük adeta altın değerinde bir besindir.

Gece Salatalık Yemek Kilo Aldırır mı?

Günün herhangi bir saati fark etmeksiniz, salatalık hiçbir şekilde kilo aldırmaz. Ölçülü yediğiniz ve kalorileri düşük besinlerle kombine ettiğiniz zaman salatalık tamamen zararsız bir yiyecektir. Gece çoğu insan boşluğa düştüğünden karnını bir şeylerle doyurmak isteyebilir, bu noktada eğer kilo almak istemeyenlerdenseniz salatalık sizin için hem lezzetli hem de oldukça hafif bir yiyecek olacaktır. Gece atıştırmalıklarınızı salatalıkla gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Salatalık dışında gece yediğiniz havuç, elma ve kereviz gibi yiyecekler de kilo almak istemeyen ama gece atıştırmalıklarından vazgeçemeyenler için oldukça masumdur. Bizim size önerimiz, bu yiyecekleri tuzsuz bir şekilde tüketmeniz, gece yiyeceğiniz çok fazla tuz vücudunuzun ödem tutmasına yol açabilir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments