in

Sevgilimden Ayrılmak istiyorum ama Ayrılamıyorum

Uzun süreli ilişkilerin çok önemli bir sorunsalı vardır. Uzun süredir devam eden bir ilişkide bir taraf ilişkiye kendini adamışken diğer taraf bu ilişkiyi bitirmek için bazı düşünceler taşımaktadır. Aslında ayrılmak isteyen ama bir türlü bu adımı atamayan tarafın kafasını meşgul eden hep aynı şeydir; sevgilimden ayrılmak istiyorum ama ayrılamıyorum, bunu nasıl yapabilirim?

Eğer sizde uzun süreli bir ilişki içerisindeyseniz ve sevgilimden ayrılmak istiyorum düşüncesindeyseniz yapmanız gereken tek şey bu düşüncenizi bir an önce hayata geçirmek olacaktır. Çünkü zaten sizin için bitmiş olan bu ilişkinin bir sonu olmayacaktır. Bu süreci uzatmak karşı taraf için de sizin içinde haksızlıktır. Bugün çok üzülmesin, onu üzmek istemiyorum dediğiniz sevgilinizi ilişkiyi sürdürüyor olmakla hem kandırıyorsunuz hem de kendinize daha çok bağlıyorsunuz. Bu şekilde geçen her gün ilişkiyi bitirmenizi daha da zorlaştırıyor. Bu nedenle eğer kafanızda bir ayrılık düşüncesi varsa bunu çok uzatmadan en kısa süre içerisinde sonuca bağlamanız çok daha önemlidir. Unutmayın ki, bu adım ile üzmekten kırdığınız kişileri çok daha az üzüyor olacaksınız.

Sevgilimden Ayrılmak İstiyorum Nasıl Söylemeliyim

Eğer ilişkinizin artık size eskisi gibi heyecan vermediğini, karşınızdaki insana olan sevginizde ve sadakatinizde azalmalar olduğunu hissediyorsanız ve sevgilimden ayrılmak istiyorum diye düşünüyorsanız bunu hiç zaman kaybetmeden yapmalısınız. Ancak bunu size değer veren bu kişiye en doğru şekilde söylemelisiniz. Bunun ise tek bir yolu vardır. O da her zaman yüz yüze ve nedenleri ile birlikte bir açıklama yapmaktır.

Eğer sorunlu bir ilişki yaşıyorsanız ve bu ilişkiyi kurtarmak adına birçok şey denediğinizi ve hala başarılı olamadığınızı düşünüyorsanız ayrılık sizin için en doğru seçim olacaktır. Sevgiliniz bu ayrılık fikrini kabullenemese dahi her iki tarafın huzuru ve mutluluğu için bu adımı atmak gerekir. Sevgilimden ayrılmak istiyorum diyerek ilk adımı atan siz iseniz bunu karşı tarafa en doğru şekilde aktarmalısınız. Siz ayrılmak istediğinizi söylediğinizde sevgiliniz size kızacak, öfkelenecek ve hatta tehditler bile savurabilecektir. Ancak bu kararınızda netseniz ve dönüş olmadığını düşünüyorsanız, doğru yerde ve doğru zamanda yapacağınız içten ve samimi bir açıklama sizin iyi hissetmeniz için yeterli olacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments