in

Sevgiliye Sitemli Sözler İşe Yarar Mı

Sitem etmek ile ilgili birçok farklı düşünce ve anlayış vardır. Çoğu insana göre insan sadece sevdiğine sitem eder. Şarkı sözlerinde de olduğu gibi ‘ Sitem sevgiden doğar’ inanışı vardır. Ancak bazı insanlara göre sitem etmek bizim kendi kararımızdır. Yani sitem ettiğimiz olaylar tamamen sevdiğimiz insanların nasıl anlattığı ya da nasıl gösterdiği ile ilgili değildir. Bizim nasıl anladığımız ve gördüğümüzle ilgilidir. Ya bize karşı yapılan hareketleri yanlış anlıyorsak? Ya aslında sevdiğimiz insanlar bize öyle demek istemiyor da biz onu o şekilde anlıyorsak ve boş yere sitem ediyorsak? Buna karşılık sevgiliye sitemli sözler söylüyor ve onu üzüyorsak..

İnsan sevdiğinden çok şey bekler. Bu beklentilerimizin en küçük bir parçası dahi olmadığında bu üzüntümüz hemen siteme dönüşür. Aslında evet, bu söz çok doğru! İnsan sevdiğine sitem eder. Umursamadığınız ve aldırış etmediğiniz bir insanın sizi kırması mümkün müdür? Elbette değil. Bu nedenle sevgilimizin bize sitem etmesi oldukça doğaldır. Bu var olan sevginin bir göstergesidir. Ya da bizim beklediğimiz bir şeyler olmadığında sevgilimize sitem etmemiz aslında masum ve doğal bir davranıştır. Bunu göstermenin en güzel yolu ise sevgiliye sitemli sözler söylemek olacaktır.

Trip atmak ise sitem yapmak arasında çok önemli farklılıklar vardır. Trip atmak daha kaba ve kırıcı bir tavırken sitem yapmak ona göre çok daha kırılgan ve masumdur. Sitem kırılan bir kalbin kendini en naif şekilde göstermesidir. Bu nedenle trip atmak yerine size sitem yapan sevgilinizin sevgisinden şüphe etmeyin.

Sevgiliye Söylenen En Etkileyici Ve Sitemli Sözler

Dönem dönem sevgilinize kırılıyorsanız ve ondan beklediğiniz ilgi ve alakayı göremediğinizi düşünüyorsanız elinizde olmadan sitem edebilirsiniz. Çok acımasız olmadan, kalp kırıklığınızı karşı tarafa hissettirebiliyorsanız, işte o zaman sitemin ne kadar masum bir duygu olduğunu sevgiliniz de anlayacaktır. Siteminizi ona göstermenin en güzel yolu sevgiliye sitemli sözler söylemektir.

Sevgiliye sitemli sözler söylemek istiyorsanız ve bunun için duygularınız anlatacak en güzel sözlere örnek arıyorsanız işte sizin için seçtiğimiz bazı sitemli sözler;

  • Gel demiyorum ama yine de bekliyorum.
  • Boş bir mesaj, oysa ne kadar anlamlıdır. Yeter ki istediğiniz bir kişiden gelsin.
  • Tek kişilik miydi bu şehir. Sen gidince bomboş kaldı.
  • Beni seviyor gibi yapmasan inan bu kadar üzülmem.
  • Bir gün benden şikayet ettiğin ne varsa özleyeceksin.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments