in

Sipraktin Kullananlar Nelere Dikkat Etmeli

KİLO ALMAK İÇİN SİPRAKTİN KULLANANLAR

Sipraktin; burun akıntısı, kızarıklık, alerjik deri hastalıkları, egzama, alerjik rinit ve kaşıntılı deri hastalıkları tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Genellikle Sipraktin’in alerjik rahatsızlıklarda kullanılmasına rağmen bazı hekimler bu ilacı iştah açıcı olarak tavsiye edebiliyor. Sipraktin iştah açma, alerjiyi giderme, uyku yapma ve sakinleştirme özelliklerine sahiptir. Kilo almak için Sipraktin Kullananlar genellikle çocukları için bu ilacı tercih ediyor. Doktor kontrolünde kullanılan Sipraktin çocukların kilo almasına fayda sağlayabiliyor.

İçerik Tablosu

Hangi Durumlarda Sipraktin Kullanılır?

Deniz canlılarından kaynaklanan alerji durumlarında Sipraktin kullanılması uygun görülür. Alerjik deri hastalıkları, su çiçeği hastalığı, alerji kaynaklı burun kaşıntısı gibi durumların yanında kilo almak için Sipraktin Kullananlar da vardır. Yaş guruplarına göre Sipraktin kullanımına dikkat etmek gerekiyor. 2-6 yaş arası çocuklarda günlük 6 miligram, 7-14 yaş arası çocuklarda günde 12 miligram, yetişkinlerde ise günlük 32 miligram Sipraktin kullanımı uygundur.

Sipraktin Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sipraktin kesinlikle 2 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır. 65 yaş üstü kişilerde de ilacın kullanılmaması gerekir. Kilo almak için Sipraktin Kullananlar kesinlikle kronik hastalığı olan kişiler olmamalıdır. Hekim kontrolünde kullanılan Sipraktin özellikle çocuklarda iştah açıcı özelliği ile bağışıklık sistemini güçlendirecek, sindirim sistemini düzenleyerek çocuğun kilo almasını sağlayacaktır. Kullanım sonrası yaşanabilecek alerjik durumlarda en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır. Doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle Sipraktin kullanılmamalıdır.

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments