in

Sistit Nasıl Geçer

SİSTİT NASIL GEÇER

Sistit çoğunlukla kadınların başının dertte olduğu bir idrar yolu enfeksiyonudur. Bu tür enfeksiyonlarla başı dertte olan kişiler Sistit Nasıl Geçer sorusuna cevap arıyor. Hafif vakalarda sistit birkaç gün içerisinde herhangi bir tedavi yöntemi olmadan atlatılabilir. Fakat ağır geçirilen sistit durumlarında muhakkak ilaç kullanımı ve doktor tedavisi gerekir. İlaç tedavisi ile beraber hastanın bazı hususlara dikkat etmesi rahatsızlıktan daha hızlı kurtulmasına yardımcı olur.

İçerik Tablosu

Sistit Belirtileri Nelerdir?

Sistit Nasıl Geçer sorusunu yönelten kişiler hastalığın belirtileri hakkında da bilgi sahibi olmak istiyor. Bu hastalık idrar yollarından kaynaklanan bir enfeksiyondan meydana geldiği için ilk belirti idrarda yanma ve sık idrara gitme durumudur. Sürekli olarak idrar gelme hissi ve ani olarak sıkışma sistit belirtisidir. de bulantısı ve karın ağrısı, kasık ağrıları, idrarda aşırı koyuluk ve kötü koku diğer sistit belirtileridir. Çocuklarda ise sistit belirtileri iştahsızlık, kusma ve yüksek ateş olarak görülür.

Sistit Neden Olur?

Sistit Nasıl Geçer sorusu ile birlikte sistit neden olur sorusu hastalar tarafından soruluyor. Bu hastalık genelde bakterilerden kaynaklanır. Normal şartlar altında bağırsakta bulunan zararsız bakterilerin mesane bölgesine ulaşması sistiti ortaya çıkarabilir. Sistit rahatsızlığı yaşayan kişilerin muhakkak günlük olarak bol miktarda su tüketmesi tavsiye edilir. Genital bölgenin temiz tutulması gerekir. Sürekli olarak kasık bölgelerine sıcak su uygulamasının yapılması yaşanan ağrıları büyük oranda azaltır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments