in

Sivilcelere ne iyi gelir ? Sivilceler İçin Çözüm Önerileri

Sivilceler bizlerin karşılaşmış olduğu en büyük sorunlardan biri. Sivilcelerle baş etmek de bir o kadar zor. Tıbbi olarak, yağ ve hormonsal değişikliklerin neden olduğu sivilcelere hızlı bir şekilde çözüm bulabilmek mümkündür, ancak sivilcelere  ne iyi gelir diyorsanız, daha iyi bir çözüm önerisi için bir uzmana danışmanızda yarar var gibi gözüküyor.

 

Ne Yapmanız Gerekiyor?

  • Cildinizi Yıkayın
  • Yağ ve Şeker Tüketimini Sınırlayın
  • Karbonhidratı Azaltın
  • Cildinize Nefes Aldırın
  • Bir Dermatoloğa Başvurun

 

Cildinizi Yıkayın

Sivilcelerin oluşumuna neden olan önemli faktörlerden biri de yetersiz cilt temizliğidir. Sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız, cilt temizliğine önem vermeniz gerekiyor. Cildinizi günde birkaç kere sabun ile yıkamak sivilcelere ne iyi gelir sorunuzun önemli bir cevabı olabilir.

 

Yağ ve Şeker Tüketimini Sınırlayın

Sivilcelere neden olan önemli faktörlerden biri de yağ ve şeker tüketimidir. Vücudun ihtiyacından fazla olarak tüketilen şeker ve yağlar sivilce olarak dışa vurabilir ve bu da çirkin bir görüntüye neden olabilir. Yağ ve şeker tüketiminizi sınırlandırırsanız, sivilceler için ne iyi gelir sorunuza önemli bir cevap almış olabilirsiniz.

 

Karbonhidratı Azaltın

Yüksek karbonhidrat tüketimi sivilceye neden olabilir, bunun için karbonhidrat tüketimini sınırlamak gerekebilir. Özellikle fazla karbonhidrat tüketen kişilerde sivilce, çok sık görülen bir problemdir. Karbonhidrat tüketiminizi günlük 200 gr seviyelerine düşürebilirseniz, sivilceleriniz için önemli bir adım atmış olabilirsiniz.

 

Bir Dermatoloğa Başvurun

Dermatolog, cilt problemleri üzerinde uzmanlaşmış kişilerdir. Cildinizdeki sivilceler tüm önlemlerinize rağmen geçmediyse, bir dermatoloğa başvurmak her zaman probleminizi daha iyi çözecektir. Yaştan kaynaklanan sivilce problemleri için en iyi çözüm önerilerini de yine dermatolog karar verecektir.

 

Cildinize Nefes Aldırın

Rahat nefes almayan ciltlerde sivilce problemleri çok daha yaygın görülen bir sorundur. Cildinizdeki gözenekler dolmuşsa, onları boşaltmak için çözüm önerilerimiz var.

  • Sıcaklığı en az 80 derece olan bir suyu tencereye boşaltın.
  • Yüzünüzü tencereye yaklaştırın ve buharını yüzünüze temas etmesini sağlayın.
  • Bu şekilde tıkalı gözenekleri açabilirsiniz.

Yukarıdaki çözüm önerilerini başarılı bir şekilde uygulayarak sizlerde sivilce problemlerine elveda diyebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments