in

Standart Beden Ne Demek

STANDART BEDEN NE DEMEK

Bazı tekstil ürünleri üzerinde standart beden olduğunu belirten ST kısaltması kullanılıyor. Bunun anlamını bilmeyen tüketiciler Standart Beden Ne Demek sorusunu araştırıyor. Standart olan giysilerde diğer beden seçenekleri bulunmuyor. Standart beden olarak belirtilen kıyafetler tek beden olarak üretildiği anlamına geliyor. Normalde birçok beden bulunuyor. Fakat firmalar bütün bedenlere ortalama olarak uyabilecek bir giysi üretip standart beden etiketi ile tüketme sunuyor.

İçerik Tablosu

Standart Beden Hakkında

Kıyafet ürünlerinde ortalama olarak 38 ve 42 beden aralığındaki kişiler standart beden olarak görülüyor. Giyim piyasasında kişiye özel dikimler mümkün olamayacağı için bu şekilde herkese uyabilecek standart ölçülerde ürünler hazırlanarak tüketiciye sunuluyor. Standart Beden Ne Demektir sorusuna cevap arayanlara her ülke için standart olan bedenin değiştiği söylenebilir. Ülkemizde ise standart beden aralığı 38 ve 42 beden aralığıdır. Klasik giyimden çok spor giyim ürünlerinde standart beden uygulaması yapılıyor.

Standart Beden Herkese Uyar Mı?

Standart Beden Ne Demektir, herkese uyar mı gibi sorulara cevap arayan birçok tüketici bulunuyor. Standart beden ölçüleri değişiklik gösterirken ülkemizde belirtilen standart beden 38 ile 42 beden aralığıdır. Bu beden aralığında olan neredeyse herkese uyan kıyafetler standart beden kıyafetlerdir. Eşofmanlar, kazaklar ve sweatshirt gibi ürünlerde genel olarak standart beden uygulaması yapılır. Tekstil firmaları için aynı ölçülere ait ürün çıkartmak daha avantajlıdır. Böylece hem üretici hem de tüketici için kolaylık sağlanıyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments