in

Sünnet Olana Ne Denir?

Sünnet uygulaması, ülkemizin kültürün yer alan geleneklerden ve dini ritüellerden biridir. Pek çok din içerisinde yer alan sünnet kavramı topraklarımızda da belirli yaşa gelen çocuklara uygulanmaktadır. Bu dini ritüelin ve kültürün bir parçası olan uygulama da ebeveynler tarafından oldukça önemsenmektedir. İçerisinde bulunduğumuz yaz mevsimi nedeniyle sünnet olan erkek çocuklar da bir o kadar artmış olabilir. Eğer sizde sünnet olan çocuklara ve ailesine iyi dileklerinizi nasıl bildireceğinizi bilmiyorsanız, sünnet olana ne denir adlı yazımızda cevabını bulabilirsiniz.

Sünnet Olana Ne Denir?

  • Evladınız sünnet olmuş bir gün damatlığını da görmeyi Allah nasip etsin. Bu sözle ile sünnet olan çocuğun şimdiki durumu ve geleceği için iyi dileklerinizi iletebilirsiniz.
  • Oğlumuzun erkekliğe attığı ilk bu adımı kutlarım. Hayırlara vesile olmasını can gönülden dilerim. Sünnet olana ne denir konusunda diğer bir harika iyi dileklerden birisi olan bu söz öbeğini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  • Bugün çocuğumuzun sünnetini gördük yarın damatlığını. Buna benzer sözlerle de sünnet uygulaması geçiren çocuk ve ailesi için iyi dileklerinizi iletmiş olursunuz.
  • Bu sünnet merasimin hayırlara vesile olmasını gönülden dilerim. Biraz daha resmi bir söylem isterseniz, bu söz öbeği size uygun olabilir.
  • Biricik oğlunuz artık erkek oldu. Bir gün düğününde de oynarız. Sünnet olan erkek çocuğun geleceği için güzel dileklerinizi bu söz ile iletmiş olursunuz.
  • Hayırlara vesile olsun. Bu söz öbeği ile de sünnet olan çocuğa ve ailesini içten dileklerinizi belirtebilirsiniz.
  • Oldu da bitti maşallah, nazar değmesin inşallah canım kuzuma. Sünnet olana ne denir bağlamında, akraba yahut çok yakın çevrelerinize sünnet durumunda bu söz öbeği söylemenizde fayda var.
  • Paşamız sünnet olmuş, hayırlı olsun. Bu söz öbeği ile de sünnet olan çocuğa iltifatlarınızı iletip, ailesine iyi dileklerinizi söyleyebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments