in

Tam Kalıp Ne Demek

TAM KALIP NE DEMEK

Kalıp kelimesi hayatımızın çoğu alanında bulunsa da en çok kıyafet ve ayakkabılarda karşımıza çıkar. Bir kıyafeti ya da ayakkabıyı satın almak istediğinizde deneyerek aldığınızda bir sorun olmaz. Eğer deneme imkânı yoksa ya da internet üzerinden satın alınacaksa hemen ürün açıklamalarına göz atılır. Tam kalıp ifadesi görüldüğünde Tam Kalıp Ne Demek sorusu akla gelebilir.

İçerik Tablosu

Satın Alınacak Kıyafetlerde Tam Kalıp Açıklaması Var Mı?

Tam kalıp satın alacağınız ürünün üzerinde yazan beden numarasının ölçülerinin ne olduğunu gösterir. Ürünler dar kalıplı ve geniş kalıplı da olabilir. Dar kalıplı olan ürünlerde bir beden büyük, geniş kalıplı ürünlerde ise bir beden küçük almak daha uygun olacaktır. Tam Kalıp Ne Demek sorusuna en güzel cevabı beden tablosu ve ölçüleri ile bulabilirsiniz. Beden tablolarına dikkat ederek aldığınız ürünü iade etme durumunun önüne geçebilirsiniz.

Tam Kalıp Kıyafet Seçimi Nasıl Yapılır?

Tam Kalıp Ne Demek bir de örnekle açıklayalım. Bir gömlek alacaksınız ve deneme şansınız yok. Gömleğin özelliklerinde tam kalıp yazıyor. Eğer bedeniniz 38 ise gömleği de 38 beden almalısınız. Dar kalıp yazarsa 40, geniş kalıp yazarsa 36 beden almanızda fayda vardır. Böylece üzerinize tam oturan bir gömlek almış olursunuz. Doğru beden ölçülerinde alamadığınız kıyafetleri ve ayakkabıları ya iade ve değişim yaparsınız ya da terzi ve ayakkabıcının yolunu tutarsınız.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments