in

Tansiyon Kronik Hastalık mıdır ?

Tansiyon kronik hastalık mıdır? sorusu özellikle tansiyon hastalığına yakalanan kişilerin en çok sorduğu soruların başında geliyor. Genel olarak ırsi olan ve aile içerisinde bulunan anne ve babanın tansiyon hastası olması, zamanla çocuklarında da tansiyon hastalığının çıkmasına neden oluyor. Tansiyon hastalığının ortaya çıkmasının nedeni ise tamamen anne ve babadan dolayı değildir. Bazen anne ve babası tansiyon hastası olmayan kişiler, kronik tansiyon hastası olabiliyorlar. Tansiyon hastalığı kroniktir ve belli ilaçlar kullanılarak, insan ile yaşamaya devam etmektedir.

Kronik Tansiyon Hastaları Nelere Dikkat Etmelidirler?

Doktorların teşhis koyduğu bir kronik hastanın yaşamı, diğer kişilere göre daha farklıdır. Kronik hasta olan kişiler, daha dikkatli bir şekilde yaşamalı ve bazı kurallara uymalıdır. Bu kurallara uymaları kendilerinde oluşabilecek ve tansiyona bağlı olacak çeşitli hastalıkların önlenmesini sağlayacaktır.

Kronik tansiyon hastalarının şunları yapmaları gerekiyor.

  • Kronik tansiyon hastası olan kişiler, doktorunun kendisine kullanması için verdiği tansiyon ilaçlarını, düzenli olarak belirlenen saatlerde içmelidirler.
  • Kesinlikle tuzdan uzak durmalıdırlar. Tuz kronik olan yüksek tansiyonu daha fazla yükseltecek ve beyin kanamasına yol açacaktır.
  • Sinir ve stres gibi şeylerden uzak yaşamalıdırlar.

Bunun dışında yemelerine ve içmelerine dikkat etmeli, eğer doktorlarının yasak dediği ve yememesini söylediği şeyleri kesinlikle tüketmemelidirler. Bu şekilde kronik tansiyon hastaları, daha sağlıklı ve uzun bir şekilde yaşayabileceklerdir. Aksi halde söylenen kurallara uymayan ve düzensiz bir şekilde beslenen kişiler, beyin kanaması gibi felç geçirme riski ile karşı karşıya geleceklerdir.

 

 

 

 

 

 

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments