in

Hamilelikte Baş Ağrısı ve Sebepleri

 

Hamilelik bebek sahibi olmak isteyenlerin geçirebileceği güzel ama zor bir süreçtir. Hamilelik sebebiyle hormonlarda değişiklikler oluyor. Bu değişiklikler anne adayına zor anlar yaşatabiliyor. Her anne adayı bu süreci farklı şekillerde geçiriyor. Bazı anne adayları çok rahat bir hamilelik dönemi geçirirken bazıları hamilelik sürecini zorlu bir şekilde geçirebiliyor. Hamile kadınları en çok tedirgin eden problemlerden bir tanesi Hamilelikte Baş Ağrısı yaşamasıdır. Hamilelikte yaşanan baş ağrısının birçok tetikleyici sebebi olabiliyor.

Hamilelikte Baş Ağrısının Sebepleri Nelerdir?

Hamile olan kadınlar hamileliğin getirdiği ve annelik duygusunun verdiği etkiyle adaptasyon sürecine giriyor. Bu adaptasyon sürecinde kadınlar tedirgin ve stresli olabiliyor. Böyle bir durum kadınlarda baş ağrısına sebep oluyor. Hamilelikte Baş Ağrısı kesinlikle dikkate alınması gereken bir husustur. Çünkü baş ağrılarının tek nedeni stres kaynaklı olmayabiliyor. Anne adayları bu süreçte genel olarak hamileliğin 3. Ayından itibaren ya da doğumun sonrasında ciddi baş ağrısı yaşıyor. Bu baş ağrıları kesinlikle dikkate alınıp incelenmesi gerekiyor.

Hamilelikte Baş Ağrısı Hakkında

Hamilelikte Baş Ağrısı hamileliğin getirdiği hormonal değişiklikler ile anne adaylarında tansiyon sorunu ortaya çıkıyor. Tansiyon yükselmesine bağlı olarak bu tür ağrılar yaşanıyor. Anne adayının ve bebeğin hayati olarak riskli konuma girebileceği tansiyon problemleri dikkate alınıp kontrol altında tutulması gerekiyor. Baş ağrılarının neredeyse her gebede aynı şekilde olduğu biliniyor. Sık, şiddetli, yayılan ve adeta bıçak saplanır gibi olan ağrılardır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments